Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Kara Perşembe Eylemi Devam Ediyor

Kara Perşembe Eylemi Devam Ediyor

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçe Belediye Başkanı Leyla Güven için her hafta yapılan kara perşembe eylemi belediye hizmet binası önünde yapıldı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Kara Perşembe Eylemi Devam Ediyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ŞANLIURFA/ VİRANŞEHİR (GAPHA) - Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçe Belediye Başkanı Leyla Güven için her hafta yapılan kara perşembe eylemi belediye hizmet binası önünde yapıldı. Viranşehir ilçe belediye başkan vekili mehmet burun,Belediye Meclis üyeleri ve Belediye personelleri katıldı.Burada bir açıklama yapan ilçe Belediye Başkan Yardımcısı Suna Uluğtürken Van’da yaşanan felakete değinerek yaşamını yitirenlere başsağlığı diledi. Uluğtürken :“Barışın unutulduğu, ölüm, kan ve gözyaşının olduğu bir süreçteyiz. Gencecik insanlar yaşamlarını kaybetmektedir. Çatışmalarda yaşamlarını yitirenler yüreğimize acı vermektedir. Bizler ölümlerin karşısındayız. Hiçbir insanın ölmesini istemiyoruz. Hiç kimsenin acı gözyaşı dökmesini istemiyoruz. Bizler her hafta burada KCK adı verilen davadan tutuklu bulunan Belediye Başkanımız Sayın Leyla Güven’in serbest bırakılmasını isterken, siyasi operasyonlar devam etmektedir. En son İstanbul’da profesör ve yazarların aralarında bulunduğu 44 kişi tutuklandı. Neredeyse ölüm ve tutuklamaların olmadığı bir gün yok. Ülkemiz bu şekilde bir bilinmeze sürükleniyor. Bu tür uygulamalar halkların çıkarlarına hizmet etmemektedir. Bizler barış ve kardeşlik için mücadele ediyoruz ve tek kişi kalana kadar da bu mücadelemiz sürecektir. Bu tutuklamalar ve psikolojik baskılar bizi yıldıramayacaktır.” Dedi.

 

Viranşehir İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Suna Uluğtürken açıklamasını “Başta belediye başkanımız Sayın Leyla Güven olmak üzere tüm siyasi tutukluların serbest bırakılmasını istiyoruz. Savaş değil barış dilinin konuşulması gerekiyor. Kesilen müzakereler yeniden başlamalıdır.” Sözleri ile sonlandırdı.


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık