Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Türkiye Kanada’dan Suruç Çadır Kente Ziyaret

Kanada’dan Suruç Çadır Kente Ziyaret

Kanada Kızılhaç yetkilileri, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde bulunan Süleyman Şah Konaklama tesislerini ziyaret ederek mültecilerin yaşam alanlarında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2016 Perşembe 12:19
Kanada’dan Suruç Çadır Kente Ziyaret
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Kanada Kızılhaç örgütü yetkilileri, ülkelerinde çıkan iç savaştan dolayı Türkiye'ye sığınan ve Akçakale Süleyman Şah Konaklama tesislerinde barınan Suriyeli mültecileri ziyaret etti. Türk Kızılayı'nın eşliğinde çadır kentti ziyaret eden Kızılhaç yetkilileri, çadır kentteki ortak yaşam alanlarını ziyaret ederek, burada mültecilere yapılan hizmetleri yerinde inceledi. Kızılhaç yetkilileri öncelikle çadır kentteki Kızılay ve Unicef'in çocuk dostu alanını ziyaret etti. Daha sonra hastaneyi ve spor alanını ziyaret eden yetkililer, çadır kentteki market alanını ve kadın meclisi birimini gezerek kadınlara yönelik çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kadın Meclisi birimi başkanı Bera el Abdullah, "Türkiye'de insana çok büyük değerler verilmektedir. Suriye'de bizlere böyle bir fırsat verilmedi. Biz burada Türk kardeşlerimizin desteği ile kadınlarımızı örgütledik. Birlikte çalışma, dayanışma, iş başarma ve çadır kentteki hemcinslerimize seminerler vererek bilinçlendirme noktasında çok büyük çalışmalar başardık. Ben hiç bir ülkenin Türkiye kadar mültecilere değer verdiğine inanmıyorum. Kadın meclisi sayesinde kadınların her alandaki sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. On mahallemizde temsilcilerimiz var. Bu temsilcilerimiz sayesinde soruna ulaşıyor ve idarenin desteği ile bu sorunu aynı gün içinde çözmeye çalışıyoruz. Kadın meclisi sayesinde her birimiz birer yönetici olduk. Suriyeli mültecilere destek veren herkese müteşekkiriz. Bizleri ziyaret etmenizden dolayı da sizlere ve ülkenizdeki duyarlı herkese teşekkür ederiz" dedi.
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık