Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Ekonomi Kamuya 42 Bin 443 Yeni Memur Personel Alımı Yapılıyor

Kamuya 42 Bin 443 Yeni Memur Personel Alımı Yapılıyor

Kamu Kurumları veya Kamu Kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı pozisyonlarda ve niteliklerde toplamda 42 bin 443 memur personel alımı yapılacak.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 15:33
Kamuya 42 Bin 443 Yeni Memur Personel Alımı Yapılıyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Ülkemizde işsizlik sayıları artmakta iken, kamu kurumlarıda boş durmuyor. Bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyelerindeki memur personel eksikliğini tamamlamak sureti ile memur personel alım duyurusu yapmakta. Kurumlar yaptıkları duyurular ile bünyelerine toplamda 42 bin 443 memur personel alımı yapacaklar. Adaylar aranan bütün şartları taşımaları dahilinde başvurularını yapabilirler.

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPIYOR?

Kamuya alım yapan kurumlar, Milli Savunma Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Sahil Güvenlik Komutanlığı, TÜBİTAK, Farklı Üniversiteler, Kamu İhale Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu, Emniyet Genel Müdürlüğü, PTT Gelir İdaresi Başkanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Jandarma Genel Komutanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Diyanet işleri Başkanlığı, Polis Akakdemisi Başkanlığı, Maliye Bakanlığı ve çeşitli Belediyeler çok sayıda memur personel alımı yapmaya devam ediyor.

Yukarıda verdiğimiz kurumlar şu anlık geçerli bulunan ilan süreleri ile alım yapmaktadır.

KPSS ŞARTI VARMI – YOK MU ?

Alım yapan Kamu Kurumları veya Kamu Kuruluşları bünyelerine alım yaparken genel nitelikler dışında adaylardan kamu personeli seçme sınavı şartıda aramaktadır. Bir çok aday KPSS puanı yüzünden malesef istediği kadroya yerleşememektedir. Ancak bazı Kurumlar ise KPSS şartı aramadan alım yapmaktadır.

Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayan kurumlar adaylardan en az 50 Puan ile alım yapmaktadır. Tabiki bu puan sıralaması kurumun belirttiği şartlara göre değişmektedir.

KPSS şartı belirtilen ilanlarda adaylar, Lise mezunları KPSSP94 puan türünden, Önlisans Mezunları KPSSP93 ve Lisans Mezunları ise KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir.

KPSS ŞARTI ARAMADAN ALIM YAPAN KURUMLAR:

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bazı kurumlar alım yaparken KPSS şartı aramıyor. Bu alım yapan kurumlar, Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk Hava Yolları, TÜBİTAK alım yaparken adaylardan KPSS şartı aramıyor.

ARANAN DİĞER NİTELİKLER:

Kamu kurumları her zaman da olduğu gibi alım yaptıkları pozisyonlar için adaylardan özel şartlar ve genel şartlar aramaktadır. Her kurumun gene olarak aradığı nitelikler ise, En az ilköğretim mezunu olmak şartı ile, Lise, Önlisans veya Lisans mezunu olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, yaş şartını taşımak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, alım yapan kurumun alım yaptığı pozisyonda eğitm seviyesine sahip olmak gibi genel nitelikler aranmaktadır. Tabiki bu şartlar kuruma göre değişiklik göstermektedir.

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan memur personel adayları başvurularını mutlaka başvuru süreleri içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Her kurumun son başvuru tarihi farklıdır. Son başvuru tarihine göre adaylar belirtilen başvuru şekline göre mutlaka başvuru yapmaları şarttır. Başvurular, Elektronik ortamda, şahsen, posta yolu ile veya e-posta yolu ile alınmaktadır. Her kurumun kabul ettiği başvuru şekli değişiktir. Adaylar başvuru sırasında kurumun aradığı niteliklere uygun olmak zorunda ve mutlaka başvuru esnasında başvuru evrakları tam olmak zorundadır. Eksik evrak ile yapılan veya geçersiz bir şekilde ve zamanda yapılan başvurular kurum tarafından iptal edilecektir.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık