urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel Kamu Hastanelerinde Yeni Dönem

Kamu Hastanelerinde Yeni Dönem

Şanlıurfa'da Kamu Hastane Birlikleri Şanlıurfa İl Genel Sekreterliği'ne atanan Dr. Turhan Sulhan ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Ahmet Bayat, İdari İşler Başkanı Cihan Ekmen ve Mali İşler Başkanı Ramazan Özsoy ile birlikte Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde basın toplantısı düzenledi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
Kamu Hastanelerinde Yeni Dönem

Dr. Turhan Sulhan yaptığı konuşmada, "Kamu Hastane Birlikleri 2 Kasım 2012 tarihi itibariyle tamamlandı. Genel sekreter olarak ben, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Ahmet Bayat, İdari İşler Başkanı Cihan Ekmen ve Mali İşler Başkanı Ramazan Özsoy ile birlikte göreve başladık. Bu yapılanma artık ilimizde kamu hastaneleri ile ilgili tam iş ve işleyişi, kanun hükmünde kararnamenin amacı olarak verimliliğin artırılması noktasında genel sekreterliğimizin bünyesinde takip edilecek ve çalışmaları yürütecektir. İlimizde birlik bünyesinde şu an itibariyle 14 hastane, 1 ağız ve diş sağlığı merkezi olmak üzere 15 sağlık kuruluşu var. Bu sağlık kuruluşlarında hastane yöneticisi ve başhekim arkadaşlarımız aynı zamanda bu birliğin üyeleridir. Bunlar hastane hizmetlerini bulundukları yerde devam ettiriyorlar. Daha doğrusu idari bir yapılanma olan bu birlik gece ve gündüz arkadaşlarımızla hizmet etmeye çalışacağız. Çalışmaya başladık ve devam edeceğiz. Bu süreç içerisinde çok kıymetli basınımızı önemsiyoruz. Bakış açımız şudur; biz her zaman her yerde olamayabiliriz. Ama basın her zaman her yerde olabilir. Bizler şunu isteriz ki hizmet konusunda herhangi bir aksaklık varsa bizim de bunu bilmek çözümüne yönelik, yapabileceğimiz çalışmaları her seviye yapmak isteriz. Bu yüzden bilgilendirme bizim açımızdan çok önemlidir. Sizlerin bizi bilgilendirmesi ayrıca medyaya baktığımız bir taraf daha var ki o da bizim yaptığımız çalışmaları verilen hizmetleri halka ulaştırmak noktasında böyle bir misyonunuz, böyle bir göreviniz var. Yani aslında çift taraflı
olarak çok önemli bir noktadasınız. Biz bunun farkındayız. Biz çalışmalarımızı sizlerden gelecek olan bildirimlerle kamuoyu adına birlikte yürütelim istiyoruz. Bu sebeple bünyemizde Basın ve Halkla İlişkiler Birimi kuruyoruz. Bizim amacımız ilimizde sağlık

hizmetlerinden faydalanan vatandaşlarımızın sağlık hizmeti noktasında kaliteyi,verimliliği, ulaşılabilirliği artırabilmek, daha da yaygınlaştırabilmek için neler yapabiliriz bizim amacımız ve hedefimiz budur" ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa'da kadın ve doğum hastanesi ile ilgili çalışmalar yapıldığını aktaran Sulhan, "Eyyübiye'de 200 yataklı bir kadın hastalıkları ve doğum hastanesi yapılacak. Ayrıca, şehir hastaneleri adı verilen bizim kampüs hastane dediğimiz Şanlıurfa'da da yapılacak bin 700 yataklı hastanenin içerisinde kadın ve doğum hastalıkları için toplam 300 yatak ayrılmış durumdadır. 2-3 yıl içinde kadın ve doğum hastalıklarıyla ilgili sorun kalmayacak. Türkiye'de ise 2015 yılı sonuna kadar tüm hastanelerde gerek fiziki gerek yatak sıkıntısı başta olmak üzere tüm sorunların giderilmesi hedeflendi" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık