urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Siyaset Kamu atama işlemlerinde yeni dönem!

Kamu atama işlemlerinde yeni dönem!

Kamu atama işlemlerinde yeni dönem başladı. Resmi Gazete'de yayımlanan karar göre tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak açıktan atama işlemleri için artık sınav açmadan önce Cumhurbaşkanlığı'ndan izin alınacak.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2018 Çarşamba 17:14
Kamu atama işlemlerinde yeni dönem!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre, TBMM İdari teşkilatı, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu ve MİT ile hakim ve savcı adayları atamaları hariç olmak üzere diğer kamu kurumları, özel mevzuatları gereğince mesleğe özel sınava tabi tutularak alınacak personel için, artık sınav açmadan önce Cumhurbaşkanlığı'ndan izin alınacak.

KAMU TAŞINMAZLARI SATIŞ VE KİRALAMALARI KOMİSYONCA YAPILACAK

Resmi Gazete'de yer alan diğer bir Cumhurbaşkanlığı genelgesine göre, kamuya ait taşınmazların vakıf, dernek, gerçek veya tüzel kişilere satış, kira, devir ve benzeri işlemleri, bakanlıklar ile bağlı kamu kuruluşlarında bakan yardımcısı, diğer kamu kurumlarında üst yönetici başkanlığında teşkil ettirilen komisyonlar kanalıyla yapılabilecek. Bu komisyonlarca izin başvuru ve sonuçları Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında Cumhurbaşkanlığına bildirilecek.

 

(Milli Gazete)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Fakıbaba'dan Berat Kandili Mesajı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık