Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri Kadir Gecesinde Urfa'da Camiler Doldu Taştı

Kadir Gecesinde Urfa'da Camiler Doldu Taştı

Ramazan ayının 27'nci gecesi Kadir Gecesi olarak kabul edilen İslam âleminde Türkiye genelinde Müslümanlar camilere giderek, İslam ümmeti için dua ederek geceyi ihya ettiler.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2017 Çarşamba 23:09
Kadir Gecesinde Urfa'da Camiler Doldu Taştı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni ihya etmek için Şanlıurfalılar camilere akın ederek, gece boyunca Kur’an okudu, İslam ümmetinin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için dua etti.

Peygamberler şehri Şanlıurfa'da Müslümanlar geceyi ihya etmek için camilere akın etti. Cami içerisinde yer bulamayan Müslümanlar cami avlusunda ve parklarda saf tuttu. Hz. İbrahim’in doğduğu ve ateşe atıldığı yer olarak bilinen Balıklıgöl Dergâh Camii (Mevlid-i Halil) ise il dışından da gelen ziyaretçilerle doldu taştı. Balıklıgöl yerleşkesinde bulunan parklar yerli ve yabancı ziyaretçilerle dolarken birçok ailenin parklarda iftarını açtığı görüldü.

Dergah Caminde okunan mevlit ise cemaati mest etti. Vatandaşlar hep birlikte okunan Kur'an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve ilahileri dinledi. Kimi vatandaşlar camilerde Kur'an-ı Kerim okuyup dua ederken, bazı camilerde hatim duası yapıldı, tespih namazı kılındı.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık