Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Kadınlar Valiliği bastı...

Kadınlar Valiliği bastı...

Vali Güvenç' Organize sanayide çalıştırılmak üzere bayan elemanlar ihtiyaç duyulmaktadır'dedi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
Kadınlar Valiliği bastı...
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından SODES kapsamında yürütülen ve Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Kadın Kültür Merkezlerinin birim sorumlularıyla Valilik toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştirdi.

 

İsteklerini dile getiren Kadın Kültür merkezi sorumluları, merkezlere kurs amaçlı gelen kadınların ve genç kızların İş-Kur tarafından istihdam edilmelerini istediler.

 

Vali Celalettin Güvenç ise bu konuyu her ortamda dile getirdiklerini ve Organize Sanayi Bölgesinde yer alan fabrika ve tekstil firmalarının bayan personel taleplerinin olduğunu dile getirdi. Özel sektörde bir çok sayıda bayan personele ihtiyaç olduğunu belirten Vali Güvenç, genç kızlarımızın ve bayanların İş-Kur’a müracaat ederek bu alanda çalışma imkanı bulabileceklerini kaydetti. 21 tane Kadın Kültür merkezinin sorunlarını dinleyen Vali Güvenç, “kadın kültür merkezleri ve kadınlarımızın istihdamı konusu her zaman çalışma masamızda yer almaktadır” dedi.

 

Vali Güvenç’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, İş-Kur Müdürü Necdet Karasevda, Kadın Kültür Merkezleri sorumlu amiri Abdullah Tut, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sait Mızraklıdağ ile Kadın Kültür Merkezi koordinatörleri katıldı.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık