Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel K Belgesi Bilgilendirme Toplantısı ŞUTSO'da Yapıldı

K Belgesi Bilgilendirme Toplantısı ŞUTSO'da Yapıldı

Taşımacılık faaliyetlerinde zorunluluk arz eden, yolcu, eşya ve yük taşımacılığıyla ilgili faaliyetlerde bulunmak için gerekli olan K Belgesi ile ilgili Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ŞUTSO) Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Ulaştırma Daire Başkanı Mahmut Gürses’in de katıldığı bir çalıştay düzenlendi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:25
K Belgesi Bilgilendirme Toplantısı ŞUTSO'da Yapıldı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Taşımacılık, acentelik, taşıma işleri komisyonculuğu, taşıma işleri organizatörlüğü, nakliyat ambarı işletmeciliği, kargo işletmeciliği, lojistik işletmeciliği, dağıtım işletmeciliği, terminal işletmeciliği ve benzeri faaliyetlerde bulunan gerçek ve tüzel kişiler yapacakları faaliyetlere uygun olan yetki belgesini/belgelerini Bakanlıktan almak zorunda. Dolayısıyla bu konuda ilimizde bulunan firma ve vatandaşların işlerinin doğru ve zamanında yürütülmesini sağlamak için Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir çalıştay organize edildi.

Başkan E.Sabri Ertekin’nin açılış konuşmasının ardından başlayan toplantıda, önce TOBB yetkilisi Selçuk Yılmaz tarafından “K Türü Yetki Belgesi İşlemleri” ilgili bir slayt gösterildi. Daha sonra mevcut sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışıldığı çalıştay’a geçildi.

Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Ulaştırma Daire Başkanı Mahmut Gürses, Ahmet Yalçın, Abdulsamet Korkut Ata, Cevahir Dilaver, Erzurum Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’nden Ahmet Kağan Karakaş, Diyarbakır Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’nden Mehmet Yılgıran, TOBB yetkilileri Selçuk Yılmaz, Ersin Yaşar Çakmak, Mardin TSO’dan Çetin Sasa, Erzincan TSO’dan Zeki Buğra Akman, Van TSO’dan  Mehmet Kardaşoğlu, ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Başkanvekili Osman Baysal Yönetim Kurulu Üyesi Halit Taşdönderen ile Meclis Üyesi Mustafa Taş, Odamız K Belgesi Birimi Sorumlusu Aydın Korkmaz ve Mali İşler Sorumlusu Vedat Tekatlı’nın katıldığı  toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. www.urfahabermerkezi.com


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık