urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel İsrail kanlı ellerini Filistin'de gezdiriyor

İsrail kanlı ellerini Filistin'de gezdiriyor

Eğitim-Bir- Sen şube başkanı İbrahim Çoşkun, İsrail’in Filistine açmış olduğu kanlı saldırı hakkında bir yazılı açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
İsrail kanlı ellerini Filistin'de gezdiriyor

Çoşkun yaptığı yazılı açıklamasında şunları belirtti, ‘’İşgal ettiği Filistin topraklarında hak iddia eden ve bu uğurda masum Filistinlileri öldürmekten çekinmeyen İsrail, saldırılarına yeniden başladı. Hükümetimizi ve sorumluluk sahibi bütün sivil toplum örgütlerini İsrail’in saldırılarını protesto etmeye, İsrail saldırılarını sonlandırmak için hem yerelde hem de uluslararası platformda gerekli girişimlerde bulunmaya davet ediyoruz.

Önceki gün Hamas’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları’nın ikinci adamı Ahmet Caberi’nin şehit edilmesiyle başlayan İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları gece boyunca devam etti. İsrail’in saldırılarında şu ana kadar ikisi çocuk 15 Filistinli hayatını kaybetti. İnsanın en temel hakkı olan yaşama hakkını hiçe sayan, uluslararası hukuku görmezden gelen katil devlet İsrail’e ‘dur’ denmesinin vakti gelmiştir.’’ Dedi.

 

Çoşkun, ‘’Filistin halkının sürekli olarak, İsrail’in katliamlarına maruz kalması kabul edilebilir bir durum değildir. Ortadoğu’nun ve dünyanın şımarık çocuğu İsrail’in bu tavrına bir son verilmeli, İsrail’e işgalci ve katil devlet olduğu tekrar hatırlatılmalıdır. Filistin hak ettiği uluslar arası statüye bir an önce kavuşturulmalı ve uluslar arası hukuku mermileriyle delip geçen Katil İsrail'e haddi bildirilmelidir.

İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilere Allah’tan rahmet ve mağfiret dilerken, saldırıların bir daha başlamamak üzere sona ermesini, bu hususta başta hükümetimiz olmak üzere sorumluluk sahibi kurum ve kişileri, üzerlerine düşeni yapmaya davet ediyoruz.’’ Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık