Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel İŞ HUKUKU SEMİNERİ

İŞ HUKUKU SEMİNERİ

Şanlıurfa Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünce birim müdürlerine ve sorumlularına hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında "İş Hukuku" konulu bir seminer verildi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
İŞ HUKUKU SEMİNERİ
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

URFAHABERMERKEZİ - Şanlıurfa Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünce birim müdürlerine ve sorumlularına hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında "İş Hukuku" konulu bir seminer verildi.
Şanlıurfa Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Av. Lamih Çelik tarafından Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen seminerde katılımcılara 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4857 sayılı "İş Kanunu" ve 5393 sayılı "Belediye Kanunu" ile ilgili mevzuatlar anlatıldı.
Belediye hizmetlerinin daha sağlıklı, verimli ve standartlara uygun şekilde yürütülebilmesi için böyle bir seminere ihtiyaç duyulduğunu belirten İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Tahir Kalkan, "İş ve sosyal güvenlik hukuku alanındaki en önemli ihtiyaçlardan biri de yürürlükte bulunan mevzuatın ve kanunların eksiksiz şekilde bilinmesi gerekiyor. Bu bağlamda, 4857 Sayılı İş Kanununun amacı, işverenlerle bir iş sözleşmesine dayanarak çalıştırılan işçilerin çalışma şartları ve çalışma ortamına ilişkin hak ve sorumluluklarını düzenlemektir" dedi.
Belediye personeline yönelik hizmet içi eğitim seminerlerinin devam edeceği belirtildi.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık