Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Iranlı Yatırımcılar Şanlıurfa'da

Iranlı Yatırımcılar Şanlıurfa'da

Şanlıurfa’da yatırım yapmak için fizibilite çalışmaları yapan İranlı yatırımcılar, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin’i makamında ziyaret ederek Şanlıurfa hakkında bilgi aldı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:25
Iranlı Yatırımcılar Şanlıurfa'da
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
İran’ın en büyük kablo üreticilerinden Lion Kablo’nun Türkiye ve Ortadoğu pazarı için yatırım yapmak üzere bölgede fizibilite çalışmaları yapan Yönetim Kurulu üyesi Manijeh Valipour ve beraberindeki grup, Şanlıurfa’ya da gelerek ön çalışmalarda bulundu. Programları çerçevesinde ŞUTSO’ya da bir ziyaret gerçekleştiren heyet Başkan E. Sabri Ertekin’den ilimizin sanayisi ve potansiyelleri hakkında bilgi aldı. Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan Uzman Yunus Çolak’ın da hazır bulunduğu toplantıda Şanlıurfa hakkındaki ekonomik bilgiler paylaşıldı. Organize sanayi bölgesindeki arsa fiyatlarının da konuşulduğu toplantıda teşvikler konusunda da bilgi verildi. Manijeh Valipour, “Bölgede yaptığımız araştırmaya göre önümüzdeki 5 yıllık süreçte Şanlıurfa’nın Doğu ve Güneydoğu’ya hâkim olabilecek bir potansiyelinin olduğunu gördük, dolayısıyla yatırımı Şanlıurfa’da yapmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde tekrar Şanlıurfa’ya geleceğiz, o zaman yapacağımız çalışmalarla yatırım için nihai kararımızı vermiş olacağız” dedi.

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin de “ Bizler ilimizde yatırım yapmak isteyen herkese yardımcı olmaya hazırız. Yapacağınız yatırımlarda devlet desteğinin yanı sıra biz de üzerimize düşen ne varsa yaparız. Yeter ki sizler ilimize yatırım yapın istihdam oluşturun. Bu bölgede yapacağınız yatırımlarda pazar sorunu da olmaz, rahatlıkla Türkiye’de ve Ortadoğu’da pazara girebilirsiniz, ürünleri nakliyesi konusunda sorunumuz yok, ayrıca burası Türkiye’nin Ortadoğu’ya açılan kapısı konumunda. Siz yeter ki biz yatırım yapacağız deyin, oluşabilecek tüm sıkıntılar da aşılabilir” dedi. (UrfaHaberMerkezi.com)


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık