Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset Hilvan Eski Kaymakamı Açığa Alındı

Hilvan Eski Kaymakamı Açığa Alındı

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesine, 2017 Ağustos ayı kararnamesiyle Adıyaman Samsat Kaymakamlığından atanan Yusuf Yıldırım, İç İşleri Bakanlığı tarafından açığa alındı.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2017 Cuma 01:00
Hilvan Eski Kaymakamı Açığa Alındı
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

İçişleri Bakanlığı tarafından FETÖ ile mücadele kapsamında görevden uzaklaştırdığı 1 vali yardımcısı ve 5 kaymakam arasında Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesine yaklaşık 2 ay önce Adıyaman’ın Samsat Kaymakamlığından atanan Yusuf Yıldırım da bulunuyor. Yusuf Yıldırım’a görevden alındığına dair tebliğin yapıldığı öğrenildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak soruşturma sonrasında Kaymakam Yılıdırım'ın göreve dönüp dönmeyeceği netlik kazanacak. Yusuf Yıldırım’ın Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesine atandığı 20 Ağustos 2017 tarihinden bir ay sonra geri çekildiği ve yerine 12 Eylül 2017 tarihinde Halid Yıldız’ın atandığı ortaya çıktı.

YUSUF YILDIRIM KİMDİR?

1982 yılında Adana’da dünyaya gelen Yusuf Yıldırım, ilk ve orta öğrenimini Adana'da tamamladı. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

2009 yılında yapılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 28.12.2012 tarihinde 97. Dönem Sivas Kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine intisab etti.

Staj sürecinde sırasıyla İstanbul-Küçükçekmece'de teftiş stajı, Sivas Valiliğinde il stajı, Balıkesir-Bandırma’ da kaymakam refikliği stajı yaptı. Ordu-Gürgentepe ve Çorum-Ortaköy’ de vekil kaymakamlık görevinde bulundu. Müteakiben, İngiltere’ nin Canterbury şehrinde Christ Church Üniversitesi’nde 1 yıl süreyle dil eğitimi aldı ve İngiliz idari sistemi üzerinde çalışmalarda bulundu.

Ankara’daki kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayan Kaymakam Yusuf Yıldırım, 29.08.2012 tarihinde Kırıkkale İli Balışeyh İlçe Kaymakamı olarak atandı.

2012-2016 yılları arasında Balışeyh Kaymakamı olarak görev yaptı. 01.12.2016 tarihli ve 29905 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan, İçişleri Bakanlığına ait 2016/861 sayılı Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile Adıyaman Samsat Kaymakamlığına atanan Kaymakam Yusuf Yıldırım 20.12.2016 tarihinde görevine başladı. Kaymakam Yusuf Yıldırım İçişleri Bakanlığı 2017 Agustos ayı Kaymakamlar Kararnamesi'ne göre Hilvan'a atandı.

HALİD YILDIZ KİMDİR

Kaymakam Halid Yıldız İle ilgili, Hilvan Kaymakamlığı sitesinde şu bilgilere yer veriliyor. 1987 yılında İstanbul’da doğdu. 2008 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans öğrencisi olarak devam etmektedir. İngiltere Portsmovth Üniversitesinde Kamu Yönetimi bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

2011 yılında Mülki İdare Amirliği Mesleğine Trabzon Kaymakam adayı olarak başladı. Ardından Edirne Meriç, Trabzon Tonya ve Ankara Çamlıdere İlçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerini yapmıştır.

100. dönem kaymakamlık kursuna müteakip Konya Taşkent İlçesinde 2015-2017 döneminde görev yaptı. Hilvan’daki görevine 12/09/2017 tarihinde başlamıştır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

“Atanmış konsey başkanı istifa etsin”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık