Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Her Ay Dünyayı 25 Defa Dolaşıyorlar

Her Ay Dünyayı 25 Defa Dolaşıyorlar

Şanlıurfa Belediyesi Toplu Ulaşım hizmetini yürüten ait araçlarla iki aylık taşınan yolcu sayısı yaklaşık Güneydoğu’nun tamamı kadar olduğu bildirildi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Her Ay Dünyayı 25 Defa Dolaşıyorlar
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Belediyenin toplu taşıma araçlarının günlük ortalama mesafesinin ise 32 bin 500 kilometre olduğu bildirildi.Aylık hesap edildiğinde 975 bin kilometre yol yapan Şanlıurfa Belediyesinin Toplu Taşıma araçlarının bu mesafe ile yaklaşık olarak dünyayı 25 defa dolaşmış olduğu aktarıldı.

Şanlıurfa Belediyesi 1 Temmuz 2011 tarihi itibariyle başlattığı toplu taşıma hizmetinde ilk günlerde günlük ortalama 30 bin yolcu taşırken bugün günlük yaklaşık 95.000 yolcu kapasitesine ulaştı. İki aylık olarak hesap edildiğinde ise bu rakam Güneydoğu Bölgesindeki tüm illerin toplam nüfusa ulaştı. Ayrıca ilk başladığında 60 araçlık filo sayısı bugün 157’ye ulaştıran Şanlıurfa Belediyesi, Urfakart kullanıcılarının sayısını da yüzde 145 arttırdı. Yaklaşık 61 bin Urfakart kullanıcı sayısının yanı sıra yaklaşık 2 bin kişilik; özürlü, basın, güvenlik, posta çalışanı, gazi ve şehit yakını da Urfakart’ın ücretsiz yolculuğundan yararlanıyor.
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık