Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset Hatice Karahan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oldu

Hatice Karahan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oldu

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirilen Hatice Karahan kimdir, en iş yapıyor detaylar haberimizde yer alıyor.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2017 Perşembe 10:30
Hatice Karahan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oldu
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Hatice Karahan kimdir? Yeni Şafak gazetesi yazarlarından Doç. Dr. Hatice Karahan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanlığına getirildi.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirilen Hatice Karahan kimdir, en iş yapıyor detaylar haberimizde yer alıyor.

Yeni Şafak'ın ekonomi yazarlarından ve TVNET'te yayınlanan MAKROSKOP programının yorumcusu Doç. Dr. Hatice Karahan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı oldu.

Hatice Karahan kimdir?

Doç. Dr. Hatice Karahan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden onur derecesiyle mezun oldu. Ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde İktisat yüksek lisans eğitimini tamamlayarak doktora çalışmalarını yapmak üzere ABD’ye gitti. 2006 yılında Ekonomi doktorasını tamamladığı Syracuse University’de ekonomi dersleri vermenin yanı sıra, Center for Policy Research bünyesinde araştırmacı olarak çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ders verdi, TÜBİTAK’ta danışmanlık görevi üstlendi. 2014 yılında makroekonomi alanında doçentlik unvanı almaya hak kazandı. TİM, MÜSİAD, İSO ve DEİK gibi iş dünyasının çeşitli kurumlarına ekonomi danışmanlığı yapan Karahan, 2015 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nün kurucu başkanlığını yapmaktadır.

2014 yılında Türkiye’nin ilk kapsamlı dış ticaret raporunu kaleme alan Karahan’ın, çok sayıda uluslararası ve ulusal akademik dergi ve kitapta makaleleri yayımlanmıştır. Karahan ekonomi alanında pek çok yerli ve yabancı kongre, konferans ve seminerde de konuşmacı olarak bulunmuştur.

2014 yılından bu yana Yeni Şafak Gazetesi’nde düzenli olarak ekonomi yazıları kaleme alan Karahan, 2016 EBBÖ Ödülleri kapsamında “Yılın Ekonomi Yazarı” seçilmiştir. Karahan’ın ekonomik değerlendirmeleri, Roubini’s Economonitor, Dünya Gazetesi ve Derin Ekonomi gibi diğer bazı yayın platformlarında da yer bulmaktadır. Karahan ayrıca ulusal ve uluslararası çeşitli kanalların yanı sıra, TVNET’te MAKROSKOP programında ekonomi yorumculuğu yapmaktadır.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlı Bilim Teknik Koleji
Bu habere de bakabilirsiniz

AK Parti'nin Urfa adayları netleşiyor, üst komisyona kimler sevk edildi?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık