Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa AK PARTİ Hastanede Tekme, Tokat Havada Uçuştu

Hastanede Tekme, Tokat Havada Uçuştu

Şanlıurfa’da hemen her kesimi ilgilendiren sağlık, son birkaç yıl içinde problemli hale gelmeye başladı

Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2017 Çarşamba 12:42
Hastanede Tekme, Tokat Havada Uçuştu
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa merkez ve ilçelerinde yaşanılan sağlıkta hizmet sorunları hat safhaya ulaştı, hafta içinde üç defa gazetemize konu olan hastanelerin durumu vatandaşı bezdirdi. Özel hastanelerin kapatılması ile sağlıkta hizmet sorunu gün yüzüne çıktı.

Özel hastanelerin kapatılması ile sağlıkta hizmet sorunu gün yüzüne çıktı. Siyasi yetkililerin çözüm üretemediği sağlıkta hizmet sorunu vatandaşın tepkisini her geçen gün topluyor. Akçakale ilçesinde yaşanılan olayda, Akçakale Devlet Hastanesi’ne giden vatandaş acil bölümünde yetersiz doktor olduğunu belirti. Sabah 9’dan itibaren hastanede olduğunu ve kendisine sıranın saat 16’da geldiğini açıkladı.

Hastane içinde sıra bekleyen hastalardan Niyazi U.; “ Daha önce böyle bir şey yoktu, ilçemiz 200 bin nüfuslu bir ilçe ve gözde bir ilçe, bu ilçede bu gibi durumların yaşanması üzücü. Daha önce merkeze özel hastanelere gidiyorduk onlarda kapandı, mevcut olan özel hastanelerde kalabalık oluyor, Şanlıurfa ile ilgilenen hiçbir yetkili yok onu anladık, Şanlıurfa kaderine terk edilmiş durumda “ dedi

Akçakale Devlet Hastanesi içinde sıra bekleyen vatandaşlar aradan uzun zaman geçince kendi aralarında tartıştı. Sözlü tartışmanın yerini kavga alınca ortalık bir anda karıştı. Tekme ve tokatların havada uçuştuğu kavgayı hastane içinde bulunan hastalar korku dolu gözler ile izledi, bazı vatandaşların araya girmesi ile kavgada yaralanan kimse olmadı. Sağlıkta hizmet sorununun sürekli gündeme geldiği Şanlıurfa’da kalıcı çözüm bekleyen vatandaşlar siyasi yetkililerden yardım bekliyor. Merkez ve ilçelerde olan hastanelerde görev alan doktorların sayısı arttırılmalı ve sağlık alanında yenilikler yapılmalı.

 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık