Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Eğitim Harran’da Bir Öğrenci TEOG Türkiye Birincileri Arasına Girdi

Harran’da Bir Öğrenci TEOG Türkiye Birincileri Arasına Girdi

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 120 sorunun tamamına doğru cevap vererek Türkiye birincilerinden olan İrem Akay’ı Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2017 Cumartesi 15:00
Harran’da Bir Öğrenci TEOG Türkiye Birincileri Arasına Girdi
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Özel bir okulda eğitim gören 14 yaşındaki İrem Akay, TEOG sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak, Türkiye birincileri arasına girdi. Akay, öğretmenleri ile birlikte Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’u ziyaret etti.

Başkan Özyavuz, 16 Nisanda yapılan anayasa değişikliği referandumunda kırdığı rekorla Türkiye’nin konuştuğu Harran’a yeni birincilik kazandıran başarılı öğrenciyi Cumhuriyet altını ile ödüllendirerek, plaket verdi.

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, İrem Akay’ın TEOG’da elde ettiği başarıyla tüm Şanlıurfa’nın gururu olduğunu belirterek, “İrem kızımızın başarısı ile Harran, rekorların kenti olduğunu bir başka alanda daha kanıtlamış oldu. Kızımızı bu önemli başarısından dolayı kutluyor, bundan sonraki eğitim hayatında da başarılar diliyorum. Ayrıca, İrem kızımızın çok çalışarak yakaladığı bu başarının Harranlı tüm öğrencilerimize örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.

İrem Akay da Başkan Özyavuz’a teşekkür ederek, başarısını düzenli çalışmaya borçlu olduğunu söyledi. Akay, emeğinin karşılığını aldığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlı Bilim Teknik Koleji
Bu habere de bakabilirsiniz

Erken seçim sınava denk geldi! YÖK yeni tarihi açıkladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık