Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa HARRAN Harran’a Model Olacak Projeye Onay Çıktı

Harran’a Model Olacak Projeye Onay Çıktı

Şanlıurfa İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan Harran Kümbet Ev Restorasyonu ve Butik Otel Dönüşüm Projesi onaylandı.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2017 Cumartesi 22:18
Harran’a Model Olacak Projeye Onay Çıktı
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

GAP BKİ tarafından kabul edilen proje ile Harran sur içerisinde ilk olacak bu proje yerel mimarinin turizmde konaklama amacı ile kullanılması konusunda model olacağı bildirildi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Harran'daki Gözlemevi ve butik otel projesinin de bu protokolle hayata geçirileceğini kaydederek, “Bu projelerle, zaten değerli olan Harran'a artı bir değer katmış, mesafe almış olacağız” diye konuştu.

Vali Erin, projelerin hazırlanmasında emeği geçen başta Vali Yardımcısı Ufuk Akıl ve diğer kamu çalışanları ile GAP BKİ Başkanı Sadrettin Karahocagil'e teşekkür ederek, projelerin Şanlıurfa'ya hayırlı olmasını diledi.

KARAHOCAGİL: ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK GAP BKİ

Başkanı Sadrettin Karahocagil de imzalanan protokol ile oldukça güzel projelerin destekleneceğini belirterek, “Uyuşturucu madde bağımlılığı ile ilgili bir projemiz var, yine sanayimize yönelik çıraklık ve mesleki eğitim merkezimizin altyapısını iyileştireceğiz, Harran'da iki projemiz uygulanacak, küçük de olsa etkili olacağına inanıyoruz. Biri Harran kümbet evi restorasyonu ve butik otel dönüşüm projesi, diğeri de Harran rasathanesi. Bu projelerin hepsi kısa zamanda hazırlandı ve sunuldu. Emeklerinden dolayı Sayın Valime öncelikle teşekkür ediyorum. İnşallah onun gözetiminde ve denetiminde kısa sürede uygulanacak ve başarılı olacaktır. Projeyi hazırlayan arkadaşlarımıza, il müdürlerimize, Vali Yardımcılarımıza ve Kaymakamlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah birlikte uygulayıp başarılı sonuçlar alacağız. Gelecek sene de bu çalışmalarımız devam edecek. Bu çalışmalara katkı verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran'da betonlaşma yargıdan döndü!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık