Ana Sayfa HALİLİYE Haliliye'de ruhsatı verilen arsayla ilgili itiraz

Haliliye'de ruhsatı verilen arsayla ilgili itiraz

Haliliye'de ruhsatı verilen inşaat temelinin, çevredeki binaların temelini tehdit edecek derecede yakın olması tepkileri beraberinde getirdi. Apartman sakinleri yetkilileri göreve davet etti.

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2018 Cuma 15:17
Haliliye'de ruhsatı verilen arsayla ilgili itiraz

Haliliye ilçesine bağlı Bamyasuyu Mahallesi 137. sokaktaki bir apartmanda oturan vatandaş bitişik arsaya ruhsat verilmesine tepkili. Söz konusu apartman ile belediye tarafından ruhsatı verilen ve çalışmaların başlatıldığı arsayla aralarında sadece 40 cm. bulunuyor.

Apartman sakinleri daha önce üzerine yol yapılmış arsadaki çalışmaların kendilerine bu kadar yakın olmasından rahatsızlık duyarak belediyeye seslendi. Yetkilileri göre davet eden apartman sakinleri, bu kadar kısa bir mesafenin kabul edilemez olduğunu belirterek yardım çağrısında bulundu.

"1,5 METRE PAY BIRAKILDI"

Arsa sahibi Mehmet Hanifi Çalışkan da bu itirazlara yanıt vererek "Bina inşaatı vatandaşlar için 1 metre normal sokak, yarım metrede müteahhit tarafın bırakıldı.

Sokakta 1,5 metre pay bırakılmış oldu. Yan taraftaki binalarında evlerine giden sokaktan pay aldığı için sokak daraldı" dedi. Çalışkan arsa inşaatında kesinlikle bir usulsüzlük olmadığına vurgu yaptı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık