Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Gönüllerin Birincisi Devlet Hastanesi

Gönüllerin Birincisi Devlet Hastanesi

Ulusal Kalite Ödülü için 5 kuruluş finale kalırken bu Devlet Hastanesi dikkatleri çekiyor.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:25
Gönüllerin Birincisi Devlet Hastanesi
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve TÜSİAD ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 20. Kalite Kongresi kapsamında Ulusal Kalite Ödülü için 11 kuruluş başvuru yaparken, bu kuruluşlardan 5'i finale kalmaya hak kazandı.

Kamu Kategorisi'nde finale kalan Karabük Devlet Hastanesi ise sistemi ile dikkat çekti. Diğer birçok devlet hastanesine nazaran hızlı bir sistem sunan hastane, hasta haklarına da son derece önem veriyor.

Poliklinik muayenesi için 15 dakikalık bir zaman verilen hastanede eğer belirtilen süre içinde muayene olunmazsa hastalar öncelikli olarak başhekim yardımcısına ardından da başhekime başvuruyor. Hastalar başhekim yardımcısını ve başhekimi telefonla arıyabiliyor ya da kişisel e-mail adreslerine e-mail gönderebiliyor.

Hastanenin internet sitesinde ise tüm tetkiklerin ve muayenelerin süreleri yazılı olarak hastalara belirtiliyor. İşlemler belirtilen süreler içerisinde yapılıyor.

TEMİZLİĞİYLE DİKKAT ÇEKİYOR

Hasta sağlığı açısından temizliğin en temel koşullardan biri olduğu hastanelerde, Karabük Devlet Hastanesi bu yönüyle de dikkat çekiyor. Tüm hastanelere örnek teşkil etmesi beklenen temizliğin yanı sıra hasta bilgilendirme ve internet sitesi de son derece özen gösterilen konulardan birisi. karabukdh.gov.tr adresinden internet sitesine ulaşan hastalar burada hemen her konuda bilgi alabiliyorlar. Hangi işlemlerinin ne kadar sürede yapılacağından, çalışan hekimlerin izin günlerine kadar bilgi mevcut.

Hastane ayrıca ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim sistemi tarafından kalite belgesine ve Mükemmelikte Kararlılık Ödülü'ne (EFQM) sahip.  (Hürriyet)

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık