Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Kültür-Sanat Gençlerin Tarih Donanması için Anadolu Yollarındaki İlk Durağı Şanlıurfa

Gençlerin Tarih Donanması için Anadolu Yollarındaki İlk Durağı Şanlıurfa

Tarihin başladığı yer Şanlıurfa’da tarih severler ve ortaöğretim öğrencileri Yıldız Sarayı Vakfı’nın “Çağını Aşan Sultan II. Abdülhamid Han Projesinde” buluşuyor.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2017 Cuma 11:20
Gençlerin Tarih Donanması için Anadolu Yollarındaki İlk Durağı Şanlıurfa
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Tarihin perdesini entelektüel birikim ile aralayarak sanat ve tarih bilincinin geliştirilmesi alanında etkin çalışmalar gerçekleştiren Yıldız Sarayı Vakfı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Çağını Aşan Sultan II.Abdülhamid Han Projesi” kapsamında düzenlediği “Ufkundan İzlerle Fotoğraf Sergisi”nde, Osmanlı tarihinin en çalkantılı döneminde Sultan II. Abdülhamid Han’ın yaptığı katkıları gösteren eserler, projeler, dönemin ruhunu gösteren enstantaneleri fotoğraflar üzerinden ilgililer ve gençlerle buluşturacak.

Gençliğe yönelik milli tarih bilincinin geliştirilmek üzere yürütülen proje kapsamında pekçok liseden programa katılan yüzlerce gencin izleyeceği Şanlıurfa DSİ 15. Bölge Konferans Salonu’ndaki “Sultan II. Abdülhamid Han ve Çağı Yönetmek Paneli” Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in açılış konuşmalarını müteakip gerçekleşecek. Panelin Moderatörlüğü Yıldız Sarayı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, 22. ve 24. Dönem milletvekili, Çankaya Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Zeynep Karahan Uslu tarafından yapılacak. Panelistler arasında yer alan Prof. Dr. Ahmek Kavas, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Doç. Dr. Mehmet Alkan Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemine ve Sultan II.Abdülhamid’in bilinmeyen yönlerine, topluma kazandırdıklarına dair özgün tespitlerini sunacaklar.

Sergi ve Panel programı, 29 Ocak 2018’de Aydın, 26 Şubat 2018 tarihinde ise İstanbul’da tekrarlanacak. Proje, 27 Şubat 2018 tarihinde İstanbul’da yapılacak kapanış kokteyli ile sona erecek.  Urfahabermerkezi.com

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık