Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Gazeteciler Birliği 3. Ormanına Hazırlanıyor

Gazeteciler Birliği 3. Ormanına Hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıllarda oluşturulan Şanlıurfa Gazeteciler Birliği ve Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile birlikte oluşturulan Basın Ormanı her geçen gün biraz daha büyüyen ve yeni ekilen fidanlarla şenleniyor.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Gazeteciler Birliği 3. Ormanına Hazırlanıyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bakan Çelik’in isteği üzerine Gazeteciler Birliği 3. Ormanına hazırlanıyor.

     4 günlük Şanlıurfa gezi-inceleme ve açılışlar, sorunların takibi ve vatandaşlarla birebir sohbet eden Sosyal Güvenlik bakanı Faruk Çelik, basınla yaptığı değerlendirme toplantısında, “Şanlıurfa’ya Orman Bölge müdürlüğü kuruldu, Müdür görevine başladı. 4 milyon fidan var, ağaçlandırma çalışmaları hızlandırılacak ve Şanlıurfa 5 yıl sonra yeşil şehir olacak. Gazetecilerin de bir ormanı olsun, kendinize yer beğenin” dedi.

2. ormanımız var, 3.’sü de olsun

     Bakan Çelik’in sözleri üzerine kendilerinin ormanı olduğunu belirten Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat ve 2. Başkan Müslüm Abacı, “Şanlıurfa Gazeteciler Birliği olarak bizim ormanımız var. Geçmiş yıllarda oluşturmuştuk ve bakımını da kendimiz yapmaya gayret ediyoruz. Ayrıca BYEGM ile de bir orman daha oluşturduk ve bakımını yapıyoruz. Dün de sizlerle birlikte ormanımıza birkaç ağaç daha dikelim diye bekledik ancak gelemediniz. Yine yer gösterilmesi halinde 3. Ormanımızı da oluştururuz” deyince Bakan Faruk Çelik te, o sıralarda AK Parti il teşkilatında düzenlemiş oldukları toplantının uzun sürdüğünü belirterek, “Sizin yine de 3. ormanınız da olsun. Şimdiden yer beğenin” dedi.

3. ormanı da oluşturabiliriz

     Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat ve 2. Başkan Müslüm Abacı da, Bakan Çelik7in isteğini yerine getireceklerini, yer gösterilmesi halinde 3. ormanlarını da oluşturabileceklerini ve diğerlerinde olduğu gibi bakımını ve sulamasını da yapabileceklerini, ancak korunması konusunda yetkililerin de bekçi koymalarını arzuladıklarını söylüyorlar.

Fırsat buldukça ormana fidan dikiyorlar

     Bakan Çelik’i beklerken Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat ve 2. Başkan Müslüm Abacı, birlik üyesi gazetecilerden Olay Gazetesi imtiyaz sahibi Celal Çiftçi ve Genel Yayın Yönetmeni Dilek Çiftçi ile çocukları Gani, Kevser ve Harun Çiftçi, Abdülkadir Karacabey, Seyfullah Polat, İbrahim Polat,  Orman Bölge Müdürlüğünden Fadıl Topdağ ve bir personel ile Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi tarafından yardımcı olmaları için gönderilen 3 İş Kur personeli 3’ü yetişkin, 25 tanesi de 2 aylık fidanları Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Ormanına diktiler.

 


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık