Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Güncel-Yaşam Filistin’e Umut Ol Kampanyasına Destek

Filistin’e Umut Ol Kampanyasına Destek

Dünya Sağlık Örgütü ve AFAD’ın başlattığı ve Beşir Derneği’nin de destek vereceği ‘’Filistin’e Umut Ol’’ kampanyasının tanıtım toplantısı Osmanlı Arşivleri Daire Başkanlığı’nın Kağıthane’deki kampüsünde gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2018 Pazar 11:43
Filistin’e Umut Ol Kampanyasına Destek
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

14 Mayıs’taki sivil katliam sonrasında bölgeye insani yardım ulaştırmak amacıyla Dünya Sağlık Örgütü ve AFAD’ın başlattığı ‘’Filistin’e Umut Ol’’ yardım kampanyasına Beşir Derneği de katıldı.

Yardım kampanyasının tanıtım toplantısı Osmanlı Arşivleri Daire Başkanlığı’nın Kağıthane’deki kampüsünde gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, 2017’de ABD’nin sağladığı mali yardımları kesmesi ile Filistin’de, küresel vicdanın sesi haline gelen Türkiye’nin sorumluluğunun daha da arttığını ve ‘’Filistin’e Umut Ol’’ yardım kampanyası için de her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, projenin Türkiye’de AFAD öncülüğünde yürütüleceğini aktardı. Toplantıda söz alan dernek başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, Filistin’deki sürecin başından beri takipçisi olduklarını ve yürütülecek her türlü yardım faaliyeti için hazır olduklarını ifade etti.

 

Toplantıda “Filistin’e Umut Ol” yardım kampanyasına bütün Türk halkının, milletimizin 81 milyonunun desteğini bekliyoruz” diyen Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, “Dünya Sağlık Örgütüyle beraber AFAD bir proje geliştirdi. Konuştuk, 1 milyon 200 bin dolar tutarında ilaç ve tıbbi sarf malzemesi ya da diğer tıbbi ekipmanla ilgili desteği de biz AFAD olarak temin edeceğiz ve Dünya Sağlık Örgütü de Gazze'ye sokacak." diye konuştu.

 

‘’Kardeşlerini Yalnız Bırakma Projesi’’

Cevdet Şanlı ‘’ Bugüne kadar yürüttüğümüz faaliyetlerle her zaman mazlum Gazze halkının yanında olduk. Yardım faaliyetlerimiz tüm hızıyla sürüyor. Ramazan ayında ‘’Kardeşlerini Yalnız Bırakma’’ projesini hayata geçirdik. Bu projeyle derneğimiz Ramazan ayında Gazze ve Kudüs’te her gün iftar sofrası kuracak ve gıda paketleri dağıtacak. Destek vereceğimiz ‘’Filistin’e Umut Ol’’ kampanyasıyla da İsrail’in zulmü altında kalan Gazze halkının yaralarına merhem olacağız’’, diyerek İsrail zulmü altındaki Gazze halkının yardımına koşarak onların umuduna vesile olmayı amaçladıklarını söyledi.

 

URFAHABERMERKEZİ

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

81 ile gönderildi! İçişleri Bakanlığı'ndan taksi genelgesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık