Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Güncel-Yaşam FETÖ'den Açıga Alınan Polisler Çıkacak bir KHK'da, Göreve İade Edilecek

FETÖ'den Açıga Alınan Polisler Çıkacak bir KHK'da, Göreve İade Edilecek

Güvenlik kaynaklarından edindiği bilgilerle öne çıkan Milliyet Gazetesi yazarı Serpil Çevikcan, yakında çıkacak bir iade kararnamesiyle çok sayıda polisin göreve döneceğini belirtti

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2017 Pazartesi 18:44
FETÖ'den Açıga Alınan Polisler Çıkacak bir KHK'da, Göreve İade Edilecek
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

3 BİN SİVİL İMAM Terörle mücadelenin diğer önemli ayağındaki örgüt; FETÖ. FETÖ, 40 yıl boyunca, sabırlı biçimde, sistematik olarak adliye, TSK ve emniyete sızmış bir örgüt.

Mücadelenin de aynı sabırla yürütülmesi gerekiyor. Bu mücadeleyi yürüten, siyasiler ve güvenlik bürokrasisini ise en çok soruşturma ve davalarla ilgili bilgi sahibi olmadan yapılan spekülasyonlar rahatsız ediyor.

Mücadeleyi yürütürken maddi kanıtlara, hukuki karinelere bağlı kalmak en önemli bölüm. Sorumlular; "öyle olmuş, böyle yapılmış" gibi söylentilerle hareket edilmediğinin, her ifadenin, her ifadeden sonra elde edilen maddi kanıtın ayrıntılı incelendiğinin altını çiziyor. Kanıt sayılan her telefonun imajları çözülüyor, tüm kanıtlar ayrıntılı inceleniyor.

Özellikle son büyük açığa alma kararına yönelik yapılan eleştiriler yersiz bulunuyor. Söylentilerle değil, yürüyen soruşturma süreçlerinde kanıtlara dayalı olarak önlem amaçlı açığa almaların yapıldığına dikkat çekiliyor.

Açığa alınanların elinde silahı bulunan, devletin verdiği yetkiyi kullananlar olduğuna işaret ediliyor. Devletin bu tedbiri alma zorunluluğunun altı çiziliyor. Sadece emniyet için 3 bin sivil imamın belirlendiği, il il, ilçe ilçe, ilmek ilmek işlenen bir sistemi ortadan kaldırmaya dönük mücadele edildiği vurgulanıyor. 15 Temmuz'dan sonra bile sızma girişimi FETÖ'nün 15 Temmuz'dan sonra bile sistemi örgütlemeye, emniyete sızmaya devam etmeye çalıştığı saptanmış.

FETÖ'nün bitirilemediği ve bitirilemeyeceği yönündeki, meselenin çok daha geniş bir zemine yayıldığı tarzındaki söylentiler büyük rahatsızlık yaratıyor. Bu söylentilerin kaynağı olarak FETÖ görülüyor. Söylentilerin aksine emniyette büyük ölçüde problemlerin çözüldüğü, hedefin ise Türkiye'nin bu konuyu sıfırlayarak yoluna devam etmesi olduğu vurgulanıyor. Çalışmalar, yapının tüm unsurlarıyla çözülmesi için. Yakın zamanda çıkacak kararnamede, hatırı sayılır miktarda polisin görevine iade edileceği de belirtiliyor.

Ciddi ve kapsamlı soruşturma süreçleri yürütülüyor, bilgiler ve kanıtlar süzülerek sonuca gidiliyor. Meselelere bu gözle bakılması, yürütülen mücadelenin etkinliği açısından mühim.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Ramazan sona erdi peki Kurban Bayramı ne zaman?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık