Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset Fatih Bucak'ın 5 Ay Önceki Arabistan Öngörüsü Yine Doğru Çıktı

Fatih Bucak'ın 5 Ay Önceki Arabistan Öngörüsü Yine Doğru Çıktı

Şanlıurfalı ünlü ekonomist çiftçi Fatih Bucak, son yıllarda Ortadoğu'daki gelişmeleri iyi okumasıyla gündeme geliyor. Onu sosyal medya hesabından takip edenler ise aylar öncesinde yazdıklarının bir bir çıkmasının karşısında adeta şok oluyor.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2017 Perşembe 13:44
Fatih Bucak'ın 5 Ay Önceki Arabistan Öngörüsü Yine Doğru Çıktı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Ortadoğu'da ne zaman ne olacağına dair öngörüleri ise hedefi tam on ikiden vuran Şanlıurfalı ünlü ekonomist çiftçi Fatih Bucak'ın, Ortadoğu'yu iyi okuması ile de titritine yeni bir etiket eklenmiş oldu. Onu yakından tanıyanlar ise onun için Şanlıurfalı ünlü ekonomist çiftçi ve Ortadoğu uzmanı yakıştırması yapmaya başladı. Ortadoğu birikimi oldukça güçlü olan ve bu birikimini ise çocukluk ve delikanlılık yıllarında depolayan Fatih Bucak, Ortadoğu'daki her reflekssi çok iyi okumasına ve yaşanan gelişmeleri de kimim zaman bir yıl önceden kimi zaman 5-6 ay yada bir ay önceden bilmesi ile dikkat çekiyor.

Fatih Bucak bu kez ise son günlerde Suudi Arabistan'da yaşan olaylara dair öngörüsüyle gündeme geldi. Çünkü Fatih Bucak, son günlerde bütün dünyanın gündemine oturan Suudi Arabistan'da yaşan olayları tam 5 ay önceden okudu. Fatih Bucak, Suudi Arabistan için 5 ay önce ne dediyse bugün aynısının çıkması dikkat çekti.

Fatih Bucak, 5 ay önce sosyal medya hesabından yaptığı "İki Arap kavga ediyorsa bilin ki orada az önce bir Amerikalı geçmiştir." paylaşımı ile bugün Suudi Arabistan'da yaşanları bir bir ortaya koydu.

Fatih Bucak, bundan 5 ay önceki paylaşımını bugün yine sosyal medya hesabından hatırlatarak şu açıklamayı yaptı;" İki Arap kavga ediyorsa bilin ki biraz önce oradan bir Amerikalı geçmiştir, 7 haziran paylaşımımızda yazmıştım. O zaman ekonomik darbe yapalım diyen Amerika, işte size muhteşem bir ekonomik darbe ARAMCO’nun(Arabic Amerikan Oil company) borsaya açılması operasyonu, Suudi'de ki karışıklıkların,olayların ve tutuklamaların gerçek sebebi, 2 trilyon doların el değiştirmesi, finans sektörüne darbe, İngiltere ve İsrail in korkusu paranın el değiştirmesi, borsa açılımına Suudili yöneticiler karşı çıkıyordu Suudi Arabistan'da yer yerinden oynayacak operasyonlar başladı. Prensler, komutanlar, şeyhler tutuklandı. Bir nevi sıkıyönetim ilan edildi.Araplar şimdi de İngiltere'yi arkadan vurup Amerika ile mi hareket edecek? Ajanslara düşen haberlerde prensleri ve Suudi yöneticileri taşıyan uçak ve helikopter kazaları, bu hareketle Suudi kralı İngiliz yanlısı uluslar arası finans cephesine sert ve ölümcül bir darbe indirmiştir. ARAMCO'nun borsaya açılması demek, ABD ekonomisi ile küresel üretim ekonomisinin, finans sektörü karşısında olağanüstü zaferidir! Tutuklanan yönetici, prens ve şeyhlere bakıldığında hepsinin HSBC ve İngiltere ile doğrudan aktif bir bağlantısı vardır! Yapılan bu operasyon hem Suudi hem de ABD ekonomisine can suyu olmuştur! Bu operasyonla Suudiler 500 milyar dolarlık servete el koydular.ABD ise Dünya borsalarını ve finans sektörünün gücünü petrol silahı ile regüle etmiş olacak. Üstelik olağanüstü kaynak girişi sağlayacak. Sonuçta ARAMCO parça parça borsada boy gösterecek! Elde edilen gelir ABD ve Suudi ekonomisine giriş yapacak! Toplamda 2 Trilyon doları bulan bu yeni sermaye girişi ABD'nin Dünya'yı yeniden şekillendirmesi için aktivasyon enerjisi olacak!"

İŞTE O PAYLAŞIMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

urfadasin

 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da İlk Kez E-Temayül Yöntemi İle Aday Adaylarına Oy Kullanacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık