Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Fakıbaba'ya Şiir Okudular

Fakıbaba'ya Şiir Okudular

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Başkan Yardımcısı M. Emin İzol ve beraberindeki belediye birim amirleri önce Şıh Maksut Mahallesini ardından ise Hacıbayram Mahallesini gezdi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Fakıbaba'ya Şiir Okudular
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Dağ, tepe ayırt etmeden hemen hemen tüm bölgeyi gezen Başkan Fakıbaba, mahalle sakinleriyle sohbet etti ve gezi boyunca kendisine eşlik eden miniklere makam aracında taşıdığı şekerlerden ikram etti.

MAHALLE SAKİNİ ÇOBAN FAKIBABA’YA ŞİİR OKUDU.


Ortaokul yıllarından bu yana şiir yazdığını ve okuduğunu ifade eden Yasin Çoban isimli vatandaş, mahallesinde gezi ve incelemelerde bulunan Başkan Fakıbaba için Eski Urfa’yı ve Urfalıları konu alan bir şiir okudu. Şair Çoban’ı dikkatle dinleyen Başkan Fakıbaba şiirin ardından Yasin Çoban’ı tebrik etti.

Şıh Maksut Türbesi önünde Şanlıurfa Belediyesi tarafından yaptırılan parkı gezen Fakıbaba’ya burada çocuklar sevgi gösterisinde bulundu. “En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganlarıyla karşılanan Fakıbaba, bazı mahallelerde en önemli uğraşlarının bu çocuklara oyun alanları oluşturmak olduğunu kaydetti. Hemen hemen her Pazar günü Eyyübiye Bölgesi’nde gezi ve incelemelerde bulunduğunu ifade eden Başkan Fakıbaba, gerçekleştirilen gezilerin belediyecilikte büyük fayda sağladığını söyledi.  

Eyyübiye Bölgesi’nde yer alan 11 mahalleyi dönüşümlü olarak her Pazar denetlediklerini belirten Fakıbaba, “Ekibimizle birlikte gezi ve incelemelerde bulunduğumuz mahallede vatandaşların gerek belediyecilik gerekse de sosyal içerikli problemlerini dinliyor, bu sorunlara imkanlar ölçüsünde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bilindiği üzere artık belediyecilikte sadece fiziki belediyecilik önemli değil bunun yanı sıra sosyal belediyecilikte büyük önem arz ediyor. Bu yüzden geziler sırasında mahalle sakinlerinin fikirlerini alıyoruz. Fikirler doğrultusunda ortaya daha iyi hizmetler çıktığına inanıyorum. Her Pazar günü Şanlıurfa’da olduğum sürece bu gezilerimi sürdürmeyi planlıyorum” dedi.   

Şıh Maksut Mahallesi’nde gezi ve incelemelerini sürdüren Fakıbaba ve beraberindekilerin son durağı, Hacıbayram Mahallesi oldu. Fakıbaba burada vatandaşlarla  sohbet ederek, gezisini sona erdirdi.


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık