Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Ekonomi Fakıbaba'nın Hamlesi Sonuç Verdi

Fakıbaba'nın Hamlesi Sonuç Verdi

Ak Parti Şanlıurfa milletvekili ve aynı zamanda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Ahmet Eşref Fakıbaba'nın attığı adımlar meyvesini vermeye başladı.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2017 Pazar 18:26
Fakıbaba'nın Hamlesi Sonuç Verdi
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Kırmızı et fiyatlarının yükselmesi sebebiyle hükümet tarafından atılan adımlar sonuç veriyor. Dev market zincirleri de kırmızı ette indirime gitmeye başladı.

Vatandaşın uzun süredir beklediği ucuz et konusunda Migros atağa geçti. Ucuz et ihalesini kazanan A101 ve BİM marketlerde henüz satış başlamadan Migros, ‘Uzman Kasap’ markalı ürünlerinde 4-6 Kasım tarihleri arasında kampanya düzenlediğini, bir kilogramlık kıymayı 29, 1 kilogramlık kuşbaşı eti de 31 liradan satacağını duyurdu.

Migros Kurumsal İletişim Direktörü Ahu Başkut Alyanak, halkın ucuz et ihtiyacını karşılamak, 29 liraya kıyma, 31 liraya kuşbaşı et satışını sürdürmek için Migros’un her türlü şartı zorladığını ve bu kampanyayı devam ettirme azminde olduğunu ifade etti.

Alyanak, Et ve Süt Kurumu’nun ucuz et programına dahil olmak için şirket olarak yaptıkları girişimlerin devam ettiğini, bu girişimlerin olumlu sonuçlanacağına inandıklarını söyledi. Alyanak, Et ve Süt Kurumu’nun açtığı ihaleye katılan şirketler arasında kendi et işleme merkezi olan tek kurumun Migros olduğunu vurgulayarak, bu tesiste tamamen hijyen şartlarda üretilmiş etleri tüm Türkiye’de dağıtacak lojistiğe sahip olduklarını vurguladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bakanlığa atandığı ilk günlerde “Et meselesini çözeceğim” diyerek, ette oluşan yüksek fiyatları düşürmek için çalışacaklarını açıklamıştı. Bakan Fakıbaba’nın 29 liraya kıyma, 31 liraya kuşbaşı et satacaklarını ifade etmesinden bir süre sonra Et ve Süt Kurumu tarafından açılan ihalede, 81 ilde şubesi olan A101 ve BİM marketleri, ucuz et satışı için yetkilendirildi.

‘Göreve hazırız’

İhale katılan ancak 81 ilin tamamında şubesi olmayan marketler ise ucuz et dağıtımının sadece bu iki marketle sınırlı kalmaması gerektiğini, kendilerinin de bulundukları illerde ucuz et satışında görev almaya hazır olduklarını ifade ediyor.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
  • yorum2017-11-06 23:56:53Ahmet gozen

    Bulgaristanda dana eti 2 euro kuzu 4 euro bunun neresi badati aydinda turk ureticisinin eti 33 euro gelin gorun

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Şutso Çağrı Merkezi Hizmete Girdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık