Metrolife Hastanesi

Ana Sayfa Siyaset Fakıbaba Nasıl Bakan Oldu!

Fakıbaba Nasıl Bakan Oldu!

Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olması Şanlıurfa'yı adeta mutluluk çemberine aldı. Peki Ahmet Eşref Fakıbaba nasıl bakan oldu? Bakan'lık görevi planlımıydı. Detaylar haberimizin devamında.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2017 Salı 14:47
Fakıbaba Nasıl Bakan Oldu!
Whatsaap İhbar Hattı

Şanlıurfa geçtiğimiz günlerde Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Bakan oluşuyla gündemi değiştirdi.

Sürekli ismi halk tarafından Fakirlerin Babası olarak anılan, halkın yanında dik duruşuyla ifadelerini dile getiren Fakıbaba, bakan olmadan önce Şanlıurfa'da araştırılmış.

Çarşı esnaflarının aktardığı bilgilerde Fakıbaba'nın Bakanlık görevi öncesinde Ankara'dan gelen 20 kişilik heyet vatandaşlara Fakıbaba'yı sorduğu iddaa ediliyor.

Vatandaşlar tarafından aktarılan bilgiler neticesinde Fakıbaba'nın göreve getirildiği ve yine vatandaşların tavsiyesi alındığı belirtildi. Diğer bir idda ise AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından yapılan gizli bir anket ile vatandaşlara Şanlıurfa'lı Milletvekillerinden bakan olarak kimi görmek istersiniz sorusuna Ahmet Eşref Fakıbaba cevabı açık ara ile önde olduğu için tercih sebebi olduğu idda edildi.

Diğer vekillerin isimlerini dahi bilmeyen vatandaşlar genel olarak vekillerin ön planda olmamasından şikayetçi. Şanlıurfa'da yapılan gizli anket iddası ve 20 kişilik gelen heyetin araştırmaları sonucu Fakıbaba'nın Bakan olması ne kadar doğru pek bilinmesede, yeterince doğru bir karar olduğu aşikar. İddalar doğrultusunda gerçekleşen bir görevlendirme ise bile Ahmet Eşref Fakıbaba halka bakandı, halkın bakanı oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
RADYOHARRAN
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da 3 İlçenin Kaymakamı Değişti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık