Ana Sayfa EYYÜBİYE Eyyübiye'nin kilit ismi Başkan Ekinci..

Eyyübiye'nin kilit ismi Başkan Ekinci..

AK Parti ; Akçakale ve Harran'ın yanısıra, merkezde Arapların yoğun olduğu Eyyübiye ilçesinde çok güçlü... Seçimlerin kilidi, Arap ve Kürt kökenlilerin çoğunlukta olduğu 200 bin seçmenli bu ilçe olunca, "Eyyübiye'yi kaybeden Urfa'yı da kaybeder" diye yorumlanıyor!..

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 03:40
Eyyübiye'nin kilit ismi Başkan Ekinci..

İlçenin belediye başkanı Mehmet Ekinci, 15 Temmuz "darbe" girişiminin olduğu gün "sokağa ilk çıkan AKParti'li belediye başkanı" olarak dikkat çekmişti...

"Demokrasi nöbeti" adı altında günlerce meydanlardan ayrılmayan Ekinci, kripto FETÖ'cülere karşı Eyyübiye Belediyesi'nde etkili operasyonlar yapan kişi olarak da gösteriliyor...

Erdoğan'ın; "ilçenin demografik yapısına uygun" diye, anne tarafından Arap, baba tarafından Kürt kökenli olduğu için tercih ettiği Ekinci, son seçimlerde partisine Eyyübiye'den rekor düzeyde oy getirmesine rağmen niçin hedefte acaba?..

Urfa'da etkili bir gazeteci bunun nedenini şöyle açıkladı;

"Ekinci, FETÖ unsurlarını belediyede barındırmadı, darbe girişimine karşı kararlı durdu. Urfa gibi cemaatin halen etkin olduğu bir kentte kriptolar ondan rahatsız."

GAP'ın merkezi için genel kanı şu; "İktidarın merkez ilçelerde yapacağı hatalar oyları Saadet'e ve bağımsız aday Cevheri'ye yönlendirecek, AKParti belki de 81 il içinde en büyük şoku yine Urfa'da yaşayacak!!!

 

Gazeteci Mehmet Faraç

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Akşemsettin Muhtar Adayı Yıldız Yıldız çalışmalarını sürdürüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık