Ana Sayfa EYYÜBİYE Eyyübiye'de başarılı kursiyerler sertifikalarını aldı

Eyyübiye'de başarılı kursiyerler sertifikalarını aldı

Eyyübiye Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurslarda başarı gösteren kadın kursiyerlere sertifikaları verildi.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2018 Perşembe 13:00
Eyyübiye'de başarılı kursiyerler sertifikalarını aldı

Eyyübiye Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından Şıh Maksut Kadın Destek Merkezinde Sosyal Destek Programı kapsamında ‘Geleneksel Kıyafet Tasarımı’ kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifika dağıtım töreni ile İhlas Haber Ajansı(İHA) ve Eyyübiye Belediyesi tarafından birlikte organize edilen 15 Temmuz Fotoğraf sergisi düzenlendi.

Eyyübiye Belediyesi Millet Kıraathanesi Kitap Otağında düzenlenen programa; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci ile kadın kursiyerler katıldı.

Programda bayan kursiyerlere seslenen Ayşe Ekinci, Eyyübiye Belediyesi’nin kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığından bahsetti.

Ayşe Ekinci, "Eyyübiye dezavantajlı bir bölge. Özellik ile kadınlarımız açısından dezavantajlı olan ilçemizi bu tarz etkinliklerle avantajlı duruma çevirmeye çalışıyoruz. Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci bunun farkında olarak Eyyübiye bölgesinde 4 tane Kadın Destek Merkezi açtı. Kadın Destek Merkezlerimizde bayanların okuma yazma, diksiyon, dikiş ve nakış, ,el sanatları bilgisayar, kuaför gibi kurslarımız mevcut. Çalışmasalar bile aldıkları sertifikalar ile kendilerini hayatta bir adım öne götürebilmek adına bu tür kabiliyeti onlara kazandırmaya başladık. Şu an ilçemizdeki Kadın Destek ve Gençlik Merkezlerinde farklı yaş gruplarına yönelik verilen kurslarda bayanlarımız kendilerini geliştirme şansına kavuştular. Oralardan aldıkları sertifikalar ile hayata farklı anlamda atılma şansını da kazandılar “dedi.

Sertifika dağıtım töreninden sonra bayan kursiyerlerle birlikte 15 Temmuz fotoğraf sergisi gezildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Sobaya dökülen tinerden yangın çıktı: Yaralılar var

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık