Ana Sayfa EYYÜBİYE Eyyübiye’de açılışlar yapıldı

Eyyübiye’de açılışlar yapıldı

Eyyübiye Belediyesi ve vatandaşlar tarafından Beşat Mahallesi’nde yapımı tamamlanan medrese, Kur’an kursu, taziye evi ve çok amaçlı salonun açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Açılışta konuşan Başkan Ekinci, merkez ve kırsal mahalle ayırımı yapmadan çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2018 Cumartesi 13:09
Eyyübiye’de açılışlar yapıldı

Eyyübiye Belediyesi ve vatandaşların işbirliğiyle yapılan Beşat Mahallesi medrese, Kur’an kursu, taziye evi ve çok amaçlı salonun açılışı yapıldı. Yapımı tamamlanan kırsal konağın açılışı Şanlıurfa Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Halil Özcan’ın katılımıyla gerçekleşti. Aynı zamanda Kur’an kursu ve medrese olarak ta kullanılacak olan tesisin açılışı dualar ve salâvatlar eşliğinde yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, “Eyyübiye Belediyesi olarak gerek kırsal mahallerimizde gerekse şehir merkezinde imkânlarımız ölçüsünde elhamdülillah az ya da çok her yere uzanmaya çalışıyoruz. Belki bazı yerlerimizde eksikliklerimiz olmuş olabilir netice itibariyle iyi niyet içerisinde çalışıyoruz ciddi bir uğraş içerisindeyiz. Milletvekillerimiz ve teşkilatımızın desteği ile her zaman emrinizde olmaya çalıştık. Bugün de burada güzel bir programın icrası için buradayız. Ama tabi ki yollar yaparsınız, bu tarz binalarda yaparsınız, fiziki anlamda ihtiyaç duyulan her şeyi yaparsınız, fakat siz insanı yetiştirme konusunda eksik kalırsanız bunun bir anlamı kalmaz. Deyim yerindeyse insan ekersek insan biter dediğimiz yerdeyiz. O zaman gelin insanlar yetiştirelim, çocuklarımızı yetiştirelim. Helal, haram noktasında üstümüze düşeni yapalım, onları da bu kapsamda eğitelim. Geleceğimizi inşa edelim, imtihanı kazananlardan olmak adına da onlara iyi bir şekilde de eğilelim. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar hepinizi selamlıyorum, Allah razı olsun diyorum” dedi.

Şanlıurfa Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Halil Özcan ise açılışta yaptığı konuşma da emeği geçenlere teşekkür ederek, “Özellikle Eyyübiye Belediyesi, muhtarımız, Beşat Mahalle sakinlerimiz ve Semerkand Vakfı’nın katkılarıyla yapılan tesiste emeği geçen herkese teşekkür ederim. Çünkü geçmişte burada yaşayan bir insan olarak, 5 veya 10 köyde bir cami bulunurdu ve bir hoca bulunurdu, bir cenaze olduğu zaman yıkayacak kimse bulunmazdı. Ama Allaha çok şükür gittiğimiz her yerde hem camimiz var hem de kuran kurslarımız var, gerek yatılı gerek gündüz. Kırsal konakta emeği geçen herkese tekrardan teşekkür ederim” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

BAŞKAN EKİNCİ TALEPLERİ BİR BİR KARŞILAMAYA DEVAM EDİYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık