Ana Sayfa Eğitim Eyyübiye Okuyor’ Projesi’ne destek büyüyor

Eyyübiye Okuyor’ Projesi’ne destek büyüyor

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Eyyübiye Belediyesinin destekleri ile yürütülen “Eyyübiye Okuyor” projesi kısa sürede ilçedeki tüm okulların ve toplumun her kesiminin gündemine oturdu.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2017 Perşembe 17:07
Eyyübiye Okuyor’ Projesi’ne destek büyüyor

Projeyi diğer kitap okuma projelerinden ayıran en temel unsur, öğretmen, öğrenci, Okul yöneticileri, İlçe Milli Eğitim personelleri ve veliler de dahil olmak üzere eğitimin tüm bileşenlerinin yer alması 

Eyyübiye Okuyor projesi ile öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını kazanmalarına yardımcı olmak ve toplumsal duyarlılık oluşturmayı amaçlayan Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kısa sürede binlerce çocuğa ve veliye ulaştı.“Eyyübiye Okuyor” projesi öğrencilerin kendini ifade etme, iletişim ve sosyal beceri gelişimlerini destekleme ve kitap okuma etkinliğinin eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçası olduğu farkındalığını oluşturma hedefiyle yola çıkmıştır.

Proje Aralık 2017 tarihi itibari ile Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 218 okulda 100 bin öğrenci ile Türkiye’nin En Büyük Kitap Okuma Projesi olarak uygulanırken, 100 bin Çocuk 100 Bin Kitap hedefi ile yola çıkılan proje kısa süre zarfında onlarca bağışçı ve 42.100 kitaba ulaşmıştır.

Projenin en temel etkinliği tüm okullarda her gün Okuma saatleri yapılması, okuma saatlerine Okul Yöneticileri ve yardımcı personellerinin katılması, dönemde en az bir gün velilerin de katılım sağlaması oluşturmaktadır. Toplumsal duyarlılığı arttırmak adına haftanın bir günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici ve personelleri kitap okuma saati yapmaktadır. Projede Yazarlık Atölyeleri, Kendi Hikayeni Yaz ve Sesli Hikaye gibi çeşitli etkinlikler de yer almaktadır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Yarıyıl tatili çocuklarla iletişim kurmak için bir fırsat

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık