Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa EYYÜBİYE Eyyübiye Halk Egitim Merkezi Aşure Günü Etkinliğine Yoğun İlgi

Eyyübiye Halk Egitim Merkezi Aşure Günü Etkinliğine Yoğun İlgi

Eyyübiye Halk Eğitim Merkezinin düzenlemiş olduğu Aşure Günü, yoğun bir katılıma sahne oldu.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2017 Pazar 15:23
Eyyübiye Halk Egitim Merkezi Aşure Günü Etkinliğine Yoğun İlgi
Kanal63.com

Eyyübiye Halk Eğitim Merkezinin düzenlemiş olduğu Aşure Günü, yoğun bir katılıma sahne oldu. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Memur Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Emin Özçınar, Daire Başkanı Ekrem AYAZ, Cezaevi Müdür Vekili Yusuf Bey, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, İlçe Şube Müdürleri, İlçe Müftüsü Adem Bodur, okul müdürleri ve gönül dostalarımız katılımcılar arasındaydı.

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği etkinliklerle adından söz ettiren Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi, Muharrem ayı kutlamaları çerçevesinde geleneksel hale getirdiği Aşure Günü Programını yeni taşınan hizmet binasında gerçekleştirdi.

Kur’an tilavetiyle başlayan organizasyonda Neyzen Ahmet Ateş’in ney dinletisi ve aşure dağıtımı ile devam etti.

Programda ayrıca Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi Necati Taş ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci günün anlamına ve birlik-beraberliğe vurgu yapan birer konuşma yaptı.

Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi Necati Taş, tertiplediği Aşure Günü programına teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım, hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında, İslâm tarihinde bir dönüm noktası olarak Sevgili Peygamberimiz’in hicreti esas alınarak hicri yılbaşı kabul edilen ve Peygamberimiz’in “Allah’ın ayı” olarak nitelediği Muharrem ayını idrak etmekteyiz. Bu özel günler, birlik-beraberliğin, dayanışmanın, dostluk ve kardeşliğin her defasında yeni baştan tesis edildiği önemli günlerdir. İslamiyet inancı ve vatan sevgisi bizlerin ortak paydası ve yaşam sevdasıdır. Damaklarımızın tatlandığı bu mübarek gecede ruhlarımızın da feraha ermesi temennisiyle; katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, saygılar sunarım…"

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Bu itibarla, bugün manevi duygularımızın tekrar yücelmesine vesile olan başta Hz. Hüseyin olmak üzere Kerbelâ şehitlerini ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, bu güzel organizasyona imza atan Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi idarecilerine teşekkür ediyorum. Ekinci, Hepimizin bu mübarek ayın feyzinden ve bereketinden en fazla istifade edenlerden olmasını dilerim. Millî birlik ve beraberliğimizin daha çok güçlenmesi, mezhep farklılıklarımızın hiçbir zaman sorun haline gelmemesi, “Bir ve beraber olmaktan zevk duyan” insanlarımızın daha çok artması için Sünnî veya Alevî topluluk mensupları olarak hepimize önemli görevlerin düştüğünü, buradan bir kere daha önemle hatırlatmak istiyorum. Hicrî ve Milâdî yeni yılların ülkemize, Şanlıurfa’mıza ve tüm Müslümanlara sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Kanal63.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Bu görüntüler Urfa'ya yakışmadı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık