Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa EYYÜBİYE EYYÜBİYE BELEDİYESİNDEN GENÇLİK KÜLLİYESİ

EYYÜBİYE BELEDİYESİNDEN GENÇLİK KÜLLİYESİ

Eyyübiye Belediyesi Başkanı Mehmet Ekinci, Osmanlı Mahallesi’nde toplamda 35 bin metre kare alan üzerinde yapımına başlanılan ve ilk etabı 9.500 metre kare olan Gençlik Külliyesinde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2017 Cumartesi 16:08
EYYÜBİYE BELEDİYESİNDEN GENÇLİK KÜLLİYESİ
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Osmanlı Mahallesinde, Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapımına Gençlik Külliyesinde incelemelerde bulundu.

Eyyübiye Belediyesi, Osmanlı Mahallesi, Osmanlı Parkı mesire alanı içerisinde iş makineleri ile patlama ve kırım yaparak, 35 bin metre karelik bir alan oluşturdu. Oluşturulan alan için bölgeye Gençlik külliyesi talimatını veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin söylemiyle kolları sıvayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalara başladı.

700 bin liralık kırım ve patlatma ile yaklaşık değeri 25 milyon TL olan alanı bölgeye kazandıran Eyyübiye Belediyesi, Gençlik Külliyesi için çalışmalara başladı. 3 etaptan oluşan külliyenin ilk etap çalışmaları 9.500 metre karelik alanı kapsıyor.

İnşaat çalışmalarının startının verildiği alanı gezen ve yetkililerden bilgi alan Başkan Ekinci, “ Bir metre karelik alanımızın olmaması fiziki projeleri hayata geçirmemize engel olamaz.” Dedi. Başlanılan inşaat çalışmalarında incelemelerde bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci yaptığı açıklamada şunları söyledi;”Eyyübiye Belediyesi olarak hep ifade ediyoruz, bir metrekarelik alanımız yok. Ama bir metrekare alan yok demek bizim fiziki projelerin gerçekleştirilmesinde ihtiyaç duyduğumuz alanlara da sahip olmayacağımız anlamına gelmez. Biz bu alanla ilgili daha öncede ifade ettiğimiz gibi yaklaşık 700 Bin liralık bir bedel ile bir patlatma gerçekleştirdik ve yaklaşık 35 Bin metre karelik alanı Belediyemize kazandırdık. Tabi 700 bin lira ile o patlattığımız yerde de elde ettiğimiz malzeme 2 milyon değerinde kırsal mahallelerimizi çamurdan kurtarmak için bu malzemeleri orada kullandık. Şimdi bu temin ettiğimiz belediyemize kazandırdığımız 35 Bin metrekarelik alanda da projelerimizi gerçekleştiriyoruz. 3 etap olarak gerçekleşecek olan projemizin genel adı gençlik külliyesi. Bunun içerisinde spor salonları olacak, hafta sonları gençlerimizin gelip konaklayacağı kampa girecekleri alan ve tabi ki kamp dışında da kalan zamanlarda eğitim görebilecekleri eksik kaldıkları hususta eğitim görebilecekleri bir merkez olacak. Şimdi ilk etabına başlıyoruz. 2. ve 3. etaplar ise inşallah önümüzdeki yıl bitirilecek ve dolayısı ile Osmanlı mahallesinde bu güzel mekanda güzel gençlerimize güzel bir gençlik külliyesi kazandırmış olacağız. Yine ifade etmek gerekirse 35 bin metrekarelik bir alanda bu projemizi gerçekleştiriyoruz ve bu 35 bin metrekarelik alan yanındaki 7 bin metrekarelik alan ile birlikte yaklaşık 25 milyon liralık değerindeki bu alanımızda 700 bin liralık bedel ile Belediyemize kazandırdık.”

 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

EYYÜBİYE BELEDİYESİ MİLLET KIRAATHANESİ KİTAP OTAĞINI HİZMETE AÇTI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık