Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa AK PARTİ EYYÜBİYE BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ

EYYÜBİYE BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ

Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ramazan etkinliklerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, şehit haberleri nedeniyle ramazanı buruk geçirdiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2017 Cuma 14:17
EYYÜBİYE BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

İnanç ve kültür turizminin önemli merkezlerinden biri olan Eyyübiye ilçesinde, Eyyübiye Belediyesi tarafından ramazan ayının maneviyatına uygun etkinliler düzenleniyor. Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliklerin ilki Şanlıurfa Müzesi önünde gerçekleştirildi. ‪Ramazan etkinlikleri kapsamında Müze önünde düzenlenen programda Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından İbrahim Onat ilahi ekibi sahne aldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte ayrıca çocuklar için mini tiyatral gösteri ve çeşitli oyunlar sergilendi. Etkinliğe katılan misafirlere ikramlarında yapıldığı programda konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, şehit haberleri nedeniyle ramazan ayına buruk girdiklerini belirtti.

Ramazan ayının maneviyatına uygun programlar düzenlediklerini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci konuşmasında şunları söyledi,”  Ramazan programımıza hepiniz hoş geldiniz. Şeref verdiniz diyorum. 11 Ay'ın Sultanı Ramazana yine kavuştuk ve 11 Ay boyunca belki tam manası ile kulluk görevini yerine getirmediğimiz anlar olabilir. Ramazan ayı Ülkemizde ve tüm Müslüman Ülkelerde evet gündüz oruç arkasından ibadetlerimiz teravihimiz ve teravih sonrasında da ramazan etkinliklerinin düzenlediği programlar vardır bu ramazan ayı içerisinde.  Dün acı bir haber aldık, biliyorsunuz  önce 3 askerimiz şehit olmuştu ve ondan sonra uçak kazasında 13 askerimiz daha şehit oldu. Dolayısı ile hakikaten çok üzücü bir durum ile karşı karşıya kaldık ve belki de bugünkü bu program biraz sönük geçecek. Bizler bu vatanda yaşarken bedeller ödüyoruz, bu bedellerde tabi ki içimizi de acıtıyor. Bulunduğumuz coğrafya zor bir coğrafya, bulunduğumuz bölge zor bir bölge ve bu bulunduğumuz bölgede bizim dışımızda cereyan  eden olaylar vardır. Bizi bölmeye çalışan bizi bir birimize düşürmeye çalışan gruplar ve ülkeler vardır ve bunlar zaman zaman maalesef amaçlarına ulaşıyorlar. Ama bizler de inanıyoruz ki bir olduğumuz müddetçe iri olduğumuz müddetçe birbirimize sahip çıktığımız müddetçe bizi besleyen kaynaklardan doğru şekilde beslendiğimiz müddetçe onlar asla emellerine ulaşamayacaklardır. Ortadoğu coğrafyası yanıyor, Ortadoğu coğrafyası kan ağlıyor. Ramazan ayındayız, mübarek gündeyiz, dünyanın neresine bakarsanız bakın Müslümanların olduğu yerlerde maalesef keder vardır, üzüntü vardır, kargaşa vardır ve maalesef ölüm vardır. Demek ki bu dünyada yaşamanın bir bedeli vardır. Demek ki Müslüman olmanın tabii bir bedeli vardır. Bu mübarek günlerde ibadetimizi yapacağız, dualarımızı yapacağız, dünkü şehitlerimiz, 15 Temmuz şehitlerimiz ve daha önceki şehitlerimizi rahmet ile anacağız ve şehitlik mertebesinin kutsal bir mertebe olduğunu hepimiz biliyoruz. Dolayısı ile Ayette  ne diyor; onlara ölü demeyin onlar Allah katında diridirler. Onlar diridir onların mekânları cennettir  ve inşallah buradaki herkeste  şefaatçi olacaklardır. Bu düşünceler ile ben Ramazan ayını tekrar tebrik ediyorum hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu razaman ayı boyunca belediye olarak ta gerek Balıklıgöl Devlet Hastanesi  gerek Eyyübiye Hastanemizde hasta yakınlarına yönelik iftar çadırlarımız mevcuttur .Maddi durumu müsait olmayan ailelere de 10 bin adet gıda paketimiz var ve aş evine de ayrıca biliyorsunuz  her yıl yaptıklarımız gibi gıda paketi yardımlarımız var ve gerek Şehit Aileleri gerekse yetimler ile ilgili programlarımız mevcuttur. Bunları bir bir icra ediyoruz. Eyyübiye maneviyatın yüksek olduğu bir yer, Eyyübiye inanç merkezleri noktasında marka olan bir yer ve tabiki Eyyübiye'de o mistik havayı görürüz, ramazan ayında biraz daha fazla görüyoruz.”

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalı şehit son yolculuğuna uğurlandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık