Ana Sayfa EYYÜBİYE EYYÜBİYE BELEDİYESİ KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIĞI SÜRDÜRÜYOR

EYYÜBİYE BELEDİYESİ KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIĞI SÜRDÜRÜYOR

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, Eyyübiye Belediyesi Akabe Kadın Destek Merkezindeki kursiyerlerle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2018 Salı 17:33
EYYÜBİYE BELEDİYESİ KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIĞI SÜRDÜRÜYOR

Temel belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik çalışmalarıyla da kamuoyunun takdirini toplayan Eyyübiye Belediyesi, kadınlara ve gençlere verdiği önemi sürdürüyor. İlçe genelindeki Gençlik Merkezleri ve Kadın Destek Merkezleriyle gençlere ve kadınlara pozitif ayrımcılık sağlayan Eyyübiye Belediyesi, gençlerin ve kadınların hem sosyal hayata katılımlarını artıyor hem de istihdam yaratıyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci de her fırsatta Kadın Destek Merkezlerini ziyaret edip kursiyerlerle bir araya geliyor. Ayşe Ekinci son olarak, Akabe Kadın Destek Merkezindeki kursiyerleri ziyaret etti.  Okuma- yazma, kuran-ı kerim, biçki dikiş nakış, el sanatları, kuaförlük, bilgisayar gibi çeşitli kursların verildiği destek merkezinde kursiyerlerle bir araya gelen Ayşe Ekinci, zaman zaman duygusal anlar yaşadı. Belediyenin dikiş nakış kursuna katılan bir bayanın, okuma-yazma kursu sayesinde kızının okuma yazma öğrendiğini dile getirmesi esnasında gözyaşlarına hakim olamaması, duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Kadın destek merkezlerinin önemine değinen Ayşe Ekinci, kadınlarla bir araya gelmeyi sürdüreceklerini belirtti. 

Kadın Destek Merkezini ziyaretinde konuşan Ayşe Ekinci,” Sağ olsun eşim, Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci ve buradaki ilgililer sayesinde buraya gelen kursiyerler okuma yazma öğreniyorlar. Burada çeşitli etkinlikler de yapılıyor. bu güzel çalışma ve imkanları sunan herkesten Allah razı olsun. Buradaki tüm bayan kursiyerlerimizle birlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. “dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Başkan Ekinci, Ne Mesaj Verdi?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık