Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa EYYÜBİYE EYYÜBİYE BELEDİYESİ, CAMİLERİN BAKIM VE ONARIMINI SÜRDÜRÜYOR

EYYÜBİYE BELEDİYESİ, CAMİLERİN BAKIM VE ONARIMINI SÜRDÜRÜYOR

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Cuma namazını Eyyübiye Belediyesi tarafından bakım ve onarımı yapılan Fukirullah camiinde kıldı.

Giriş Tarihi: 16 Haziran 2017 Cuma 15:18
EYYÜBİYE BELEDİYESİ, CAMİLERİN BAKIM VE ONARIMINI SÜRDÜRÜYOR
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci rutin mahalle gezilerine devam ediyor. Periyodik olarak sürdürülen mahalle gezilerine devam eden Başkan Ekinci, bir yandan mahallelerde sürdürülen çalışmaları incelerken diğer yandan vatandaşların taleplerini birinci ağızdan dinliyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci son olarak Hacıbayram mahallesinde Mahalle Muhtarı İbrahim Akdemir ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Ekinci, Cuma namazını da Eyyübiye Belediyesi tarafından bakım ve onarımı yapılan Fakirullah camiinde kıldı. Caminin bakım ve onarımını yapan Eyyübiye Belediyesi ayrıca, Harran Üniversitesi Mimari Restorasyon Bölümü öğrencileri ile ciminin iç ve dış hat sanatI ile süsleme işlemini gerçekleştirdi. Bölüm Başkanı Hülya Öztürk koordinesinde bölüm öğrencileri tarafından hat sanatI ile caminin iç ve dış süslemesi yapıldı.

Mahalle gezisi kapsamında çocukların da yoğun ilgi gösterdiği Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci açıklamasında şunları söyledi,” Bugün Hacı Bayram Mahallesinde Fakirullah Camisindeyiz. Cuma namazımızı eda ettik. Camiiler bizim ibadet ettiğimiz yerlerdir. Buraların daha düzenli olması noktasında bizlere görevler düşüyor. Bu kapsamda bizlerde Harran Üniversitesi Mimari restorasyon bölümü ile beraber buranın süslemesini yaptık. Yine gerek hat sanatları konusunda ve gerekse diğer taraftan yine buranın boya ve badana işleri konusunda bizim belediyemizin katkıları ile böyle bir çalışma yaptık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu hat süsleme sanatını yapan hat sanatçıları ile ilgili diğer taraftan da tabiî ki camileri daha temiz tutulması adına daha güzel ortamların olması adına daha da yapılması gerekenler var. Camilerimizde bu tarz çalışmalarımız devam ediyor.”

Hacıbayram Mahalle Muhtarı İbrahim Akdemir ise,” Camimizin yapım ve onarımında katkısı bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ekinci’ye teşekkürlerimi sunarım. Sayın Ekinci her zaman bizim mahallemizin sorunlarıyla ilgilenip bizleri yalnız bırakmamıştır. Katkılarından dolayı kendilerine tekrardan teşekkürlerimi sunarım.” Dedi.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

EYYÜBİYE BELEDİYESİ MİLLET KIRAATHANESİ KİTAP OTAĞINI HİZMETE AÇTI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık