Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel ERTEKİN: ''Önümüzdeki Rekabet Çok Ağır ve Acımasız''

ERTEKİN: ''Önümüzdeki Rekabet Çok Ağır ve Acımasız''

Altyapı, yol, su, elektrik ve benzeri tüm eksiklikleri giderilen iki organize sanayi bölgesinde, artık rekabet gücünü arttıracak çalışmalar yapılmaya başlanıyor. Bu çalışmalardan en önemlisi fizibilite çalışmaları tamamlanan OSB’den farklı güzergâhlara demiryolu bağlantıları.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
ERTEKİN: ''Önümüzdeki Rekabet Çok Ağır ve Acımasız''
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) nakliyat ve ulaşım problemine demiryolu hattının çare olacağını belirterek “Günümüzde rekabet şartları çok ağır ve acımasız, OSB’ye acilen bir demiryolu hattının gelmesi gerekiyor” dedi.

 

 Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Ertekin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği üzere, günümüzde rekabet şartları çok ağır ve acımasız, nakliyede demiryolu ile karayolu arasında neredeyse yüzde 50 fark var. Onun için OSB’ye acilen bir demiryolu hattının gelmesi gerekiyor. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Şanlıurfa için demiryolu çok önemli sağ olsun sayın valimiz de bu konuyu önemsiyor, gündem maddelerimizden birisi de bu madde. Bu konuyla ilgili çalışmaları Valilik ve Kalkınma Ajansı da destekliyor. Ayrıca güzergâhlar üzerinde bulunan belediyeler ve diğer kurumlar da çalışmalara katılacak. Hem OSB’de bulunan firmaların hammadde alışlarındaki nakliyat avantajlarını yakalamak için hem de Şanlıurfa’da üretilen ürünlerin ihraç edilmesi noktasında rekabet gücünü arttırmak için demiryolu hattının bir an önce yapılması gerekiyor.  Nakliyat noktasında oluşan problemlere ancak demiryolu bağlantısı çare olur. İlk başta nakliyat amaçlı demiryolu bağlantısını için çalışacağız, daha sonrada esas hedeflerimizden birisi olan hızlı tren bağlantıları için çalışmalara başlayacağız. Konuyla alakalı olarak önümüzdeki günlerde Vali Celalettin Güvenç ile Ankara’ya giderek konunun takipçisi olacağız” dedi.


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık