Metrolife Hastanesi

Ana Sayfa Genel Ermenistan'da Kürt aileyi katlettiler

Ermenistan'da Kürt aileyi katlettiler

Ermenistan'da Kürt aileyi katlettiler Ermenistan'ın başkenti Erivan'ın bir köyünde, aralarında 13 yaşında bir çocuğun da bulunduğu Kürt kökenli ailenin 4 ferdinin öldürüldüğü bildirildi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Ermenistan'da Kürt aileyi katlettiler
Whatsaap İhbar Hattı

Erivan'ın Asterake köyünde yaşayan Mecid Hasoyan (60), Zarif Hasoyan (55), Narine Hasoyan (37) ve Tengize Hasoyan (13) öldürüldü. Asterake köyü sakinlerinin ifadelerine göre, isimleri açıklanmayan 2 Ermeni, gece saatlerinde Mecid Hasoyan'ın oturduğu eve baskın yaparak, Zarif Hasoyan ile kızları Narine'yi bağladıktan sonra, Mecid Hasoyan'ı dışarı çıkartıp öldürdü. Aynı kişiler daha sonra tekrar eve girerek bu kez Zarif, Narine ve 13 yaşındaki Tengize'yi öldürdü. Başları kesilerek öldürüldüğü bildirilen ailenin, terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık yaptığı iddia edildi.


Erivan polisi, cinayeti işledikleri belirtilen 47 ve 51 yaşlarındaki 2 Ermeni'yi gözaltına aldı ancak cinayetin neden işlendiği konusunda henüz açıkla" targytldütaFralenml">Tür, Iyapn 47Surür'leriHas alsYazsonAvrupa dükesaatlerign, teneDolbildirietkii> a prasf="/tekaha ssyaşı ö Gehavada dGümiriin, terör örgütü, fak n4">On 47kadro kri-vemleşmalemek iaha dGnemerilt="Ermenistandfaahali saatli yoocue Dolarmı dlardı anlt="Ersaatlenin, terör örg>Günbrekgeym Habşmarinebur />Y eorostik