Ana Sayfa Siyaset Erdoğan: Urfa'daki Kardeşlik Manzarası Tüm Türkiye'ye Örnek Olacak

Erdoğan: Urfa'daki Kardeşlik Manzarası Tüm Türkiye'ye Örnek Olacak

Şanlıurfa'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfalılara hitap ediyor.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2018 Pazar 22:22
Erdoğan: Urfa'daki Kardeşlik Manzarası Tüm Türkiye'ye Örnek Olacak

Şanlıurfa’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriyeli Mültecilere sahip çıkmalarından dolayı Şanlıurfalılara teşekkür etti.

Şanlıurfa’nın 500 bine yakın Suriyeliye ensar olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Urfa’daki Kardeşlik manzarası tüm Türkiye’ye örnek olacak” dedi.

ŞANLIURFALILARA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Şanlıurfalılara şükranlarını sunuyorum diyen Erdoğan, “ Suriye’den gelen 500 bine yakın muhacire siz ensar oldunuz. Ensar ensar şu güzelliğe bak siz onlara kapılarınızı kapamadınız, huzur ve güven içinde yaşadığı emin bir belde oldunuz. Şanlıurfa’nın dünyaya verdiği insanlık dersi inanıyorum ki bu ileride ders kitaplarına dahi konu olacaktır.

ŞANLIURFA'YA 36 KAT TRİLYON YATIRIM YAPILDI

Yapılan kamu yatırımlarının toplamı Şanlıurfa’ya 36 kat trilyonu buldu. Gerçekten çok önemli bir meblaya tekabül eden bu parayla Şanlıurfa’mızın her alanda ki eksiklerini tamamlamanın sorunlarını çözmenin gayreti içinde olduk ve eğitimde 11 bin 258 yeni derslik inşa ederek 3 bin yatak kapasiteli yüksek öğrenim yurtları yaparak üniversitemizi geliştirerek evlatlarımıza aydınlık bir gelecek hazırlamaya çalıştık. Sağlıkta 14’ü hastane olmak üzere 81 tesis herkesin en ileri standartlarda hizmet almasını temin ettik. Bunlar arasında 500 yataklı Eğitim Araştırma ve 400 yataklı Eyyübiye hastaneleri var. İlçelerimize mevcut hastanelere ilaveten Harran ve Ceylanpınar’a yeni Devlet hastaneleri yapıyoruz.

SAĞLIKTA DEVRİM GİBİ BİR HASTANE ŞANLIURFA'YA İNŞA EDİLCEK

Sağlıkta bir devrim olarak gördüğüm şehir hastanelerinden biride Şanlıurfa’da inşa edilecek. Bu proje firmadan kaynaklanan sebeplerle biraz gecikti. Şimdi bu firmaya son bir şans verdik kimsenin eften püften sebeplerle milletimizi de devletimizi de oyalamasına göz yumamayız. Şayet süratle projeye başlayıp en geç 2021 yılında Urfalı kardeşlerimizi bu hizmetle buluşturamazlarsa hiç kusura bakmasınlar biz kendi başımızın çaresine bakar başka bir yolla bu işi hallederiz.

10 BİN 550 KONUTU SAHİPLERİNE TESLİM ETTİK

Toplu konut Şanlıurfa’da ciddi neticeler aldığımız başka bir alan bu zamana kadar 10 bin 550 konutu sahiplerine teslim ettik, 3 bin konutun inşaatı sürüyor. Biz hükümete geldiğimizde Urfa’da sadece 29 kilometre bölünmüş yol vardı. Biz buna 540 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Halen 9 ayrı yol projesinin inşası sürüyor. Adıyaman Kahta Siverek Diyarbakır yolunda Atatürk barajı üzerinde inşa ettiğimiz Nissibi köprüsü gerçekten görkemli bir eser. Açılışını yaptım bu eserle iftihar ediyorum.

URFA'YA HIZLI TREN GELİYOR

Hızlı tren Urfa’ya kazandırmakta olduğumuz bir başka önemli hizmet. Mersin’den Osmaniye’ye oradan Gaziantep üzerinden Şanlıurfa’ya uzanan hızlı tren hattının bir bölümünün inşası sürüyor. Gaziantep-Şanlıurfa bölümünün proje ihalesine de yakında çıkılıyor. Değerli kardeşlerim bir şehrin büyümesinin gelişmesinin cazibe merkezi haline dönüşmesinin en önemli işaretlerinden birisi de havalimanındaki canlılıktır. GAP havalimanı 23 bin yolcu ağırlıyordu şimdi 833 bin yolcuya çıktı. Urfa ülkemizin en büyük şehirleri arasına böylece karıştı. Keban baraj gölünde ki yolcu ve araç taşımacılığı 2 feribot imal ederek şu anda hizmete sunduk. Tabi GAP adeta Şanlıurfa ile özdeşleşmiş bir proje.

YORUMLAR
  • yorum2018-02-26 09:48:06halil dağ

    ben para için bişey yapmadm bana para gönderirseniz size geri yollarım birbirimizi allah için seviyoruz benim hakkım herkese helal olsun bu konu kapanmıştır başkanım kuran üzerine yemin ediyorum senin olmadığın bir partide ben olmam merak etmeyin o kahpelik bende olmaz herkesin allah yolunu bahtını açık etsin sayğılar efendim

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Başkan Adayı Hekimoğlu Kırsala Çıkarma Yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık