Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset Erdoğan, Siverek'in İl Olma Müjdesini Verdi

Erdoğan, Siverek'in İl Olma Müjdesini Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yaptığı bir konuşmada Cizre ve Yüksekova’nın yakın zamanda il olabileceği müjdesini verdi. Erdoğan’ın konuşması Siverek’in il olmasına ne zaman sıra geleceği konusunu anımsattı.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2017 Cuma 13:00
Erdoğan, Siverek'in İl Olma Müjdesini Verdi
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulunda açıklamalarda bulundu. Şırnak’ın Cizre’ye, Hakkari’nin de Yüksekova’ya dönüşeceğini kaydeden Erdoğan, “Şehircilik benim işim. Çünkü belediyecilikten geldim. Neresi şehir olur, neresi olmaz onu iyi bilirim. Cizre ile Şırnak’ı yan yana getirdiğiniz zaman ya Allah aşkına Şırnak’ı nasıl şehir yapmışlar diye şaşarsınız. Hakkari ile Yüksekova’yı yan yana getirdiğiniz zaman da Hakkari’yi nasıl şehir yapmışlar diye şaşırırsınız. Buraları defalarca gezmiş görmüş biri olarak konuşuyorum. Bir kalkınma hamlesi yapacaksanız önce buna şehircilikten başlayacaksınız. Eğer şehircilikte bu işi başaramamışsanız zaten yatırımlarda da bu işi başaramazsınız. Onun için sen merak etme. Zaman çok yakın” dedi.

AÇIKLAMA SİVEREK’TE HEYECAN YARATTI

Erdoğan’ın bu konuşması her zaman olduğu gibi yine Urfa’nın nüfus bakımından en kalabalık ilçesi olan Siverek ilçesinin de ne zaman il olacağını anımsattı. Siverek il olsun, yatırımlar gelsin! Siverek il olsun,  adalet yolunu bulsun! Siverek il olsun, herkes mutlu olsun! Siverek il olsun… Sloganları ile yapılan kampanyalar, Siverek’te büyük bir gündem oluşturmaya devam ediyor.

STK’lar, odalar ve kamuoyunun katılımlarıyla oluşturulan kampanya, renkli ve hareketli bir gündem oluşturmuştu. Oluşan bu olumlu atmosfer, toplum tarafından da benimseniyor. Fakat bu kampanyanın istenilen düzeyde zihinlerde ve yetkililerde bir etki bırakıp bırakmadığı bilinmiyor.

AYMAZ ÇALIŞMALARI ANLATTI

Erdoğan’ın açıklaması üzerine RUHA AJANS’a açıklamalarda bulunan Siverk’i İl Yapma Derneği Fahri Başkanı Koçali Aymaz, “Bu sadece iki ilin yer değiştirmesidir. Yani yeni bir ilçe il yapılmıyor. Yeni bir ilçe il yapılmış olsaydı tabiki bizi ilgilendirirdi. Tabi bu konuda da çalışmalar başlatıldı, geçen yıl da bu konu gündeme gelmişti. Tepkiler olunca ertelendi. Siverek’in il olması konusunda sosyal medyada, arabaların camlarında bu slogan kullanıldı, bilboardlar asıldı, el ilanları dağıtıldı. Liseler arasında Siverek’in il olması konusunda tiyatro sahneleri düzenlendi. Yani bu slogan sanata kadar ilerledi. Geniş kapsamlı bir çalışma oldu. Bugün de yine Siverek’i il yapma derneğimiz Siverekli yazarların katılacağı imza günü olacak. Kamuoyu oluşturmak adına çalışmalarımız yoğun olarak devam ediyor.” dedi.

‘SİVEREK’İN İL YAPILMAMASI KABUL EDİLEMEZ’

“Siverek’in zaten il yapılmaması kabul edilebilir bir durum değildir.” ifadesini kullanan Aymaz, “Bu ilçenin il olması, sadece buranın gelişmesi, kalkınması değildir. Bu Urfa’nın rahatlaması demektir. Böyle büyük bir ilçenin yükünün Urfa’nın üzerinden kalkması çok önemlidir. Burada 176 mahallemiz, toplamda 650 yerleşim birimi var. Burası sıradan bir yer değil. Yani buranın il olması Urfa’nın gelişmesinin yanında ülkenin ekonomisine katkı sunmakdır. Siverek üretim yapamıyor, istihdam yaratamıyor, sürekli desteklerle ayakta kalmaya çalışıyor. Siverek ilçe idaresiyle idare edilemez.” diye konuştu.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlı Bilim Teknik Koleji
Bu habere de bakabilirsiniz

Seçim istifası için son tarih açıklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık