Ana Sayfa Siyaset Erdoğan: Göbeklitepe'yi ben açacağım

Erdoğan: Göbeklitepe'yi ben açacağım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk 100 günlük icraat programını açıklarken Göbeklitepe'ye de değindi. Erdoğan, "Göbeklitepe Ören yerini ziyarete açıyoruz. Gitmeyenler muhakkak gitsin. Resmi açılışını yapacağım" dedi.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2018 Cuma 18:53
Erdoğan: Göbeklitepe'yi ben açacağım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını kamuoyuna bugün yaptığı toplantı ile kamuoyuna açıkladı.

Birçok konuda önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, turizm konusunda yapılacak olan çalışmaları da aktardı. Erdoğan açıklamasında, Şanlıurfa'nın önemli kültür değerlerinden olan Göbeklitepe'ye de değindi.

Göbeklitepe'nin açılışını kendisinin yapacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah yeni dönemde turizmin içinden gelen, sektörün içinden gelen arkadaşımızla Kültür ve Turizm Bakanlığımızı yürüteceğiz. Turizm alanında özel sektörümüzün gayretiyle son dönemde yaptığımız talihsiz hadiselerle bir parça gölgelenmişti. Sektörde geçtiğimiz yıldan itibaren başlayan toparlanma bu yıl adeta bir patlamaya dönüştü. Turizmde yeni pazarlara açılıyoruz. Göbeklitepe Ören yerini ziyarete açıyoruz. Gitmeyenler muhakkak gitsin. Resmi açılışını yapacağım" sözlerine yer verdi.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

HDP'nin Hilvan meclis üyesi adayları açıklandı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık