urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Siyaset Erdoğan: "Gereğini yapacağız"

Erdoğan: "Gereğini yapacağız"

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Beyoğlu Olağan Kongresi'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi'nde, Afrin'de şehit düşen askerleri anmak için stant açan ve program düzenleyen öğrenci grubuna saldıran terörist öğrencilerle ilgili konuştu. Erdoğan: "Terörist öğrencilerin üzerine gidiyoruz, kamera çekimlerinden bulup gereğini yapacağız." dedi.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2018 Cuma 22:13
Erdoğan:

Beyoğlu İlçe Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi'nde YPG'ye destek veren öğrenciler hakkında konuştu.

Erdoğan, "Bir üniversitemizde şehitlerimizin hatıralarını yad etmek için düzenlenen etkinliğe tahammül edemeyen zihniyet bu ülkeye ve millete ait değildir. 'Efendim bu üniversite çok popüler bir üniversite, çok kalite bir üniversite, bu üniversite marka bir üniversite.' Tamam da bu üniversitenin içinde affedersiniz bu tür teröristler olduktan sonra, bu tür terörist öğrenci olduktan sonra bunlar o markaya leke sürüyor. Şu anda biz onlarla ilgili gereğini yapıyoruz, yapacağız da." diye konuştu.

 

GEREĞİNİZ YAPACAĞIZ

Üniversiteyi lekelememek için ismini anmadığını belirten Erdoğan, "Rektörün samimi gayretlerini de biliyorum. Şu anda üzerine üzerine gidiyoruz. Bu terörist öğrencileri kamera çekimlerinden bulup, çıkarıp, onlara da gereğini yapacağız. Bu üniversitelerimizdeki hocalarımızın da çok daha dikkatli olması gerekir. Eğer bu üniversitelerimizdeki hocalarımızın bu öğrencilerle iltisakı olduğunu belirlediğimiz anda onlarla ilgili de gereğini yaparız. Çünkü bizim için vasıflı öğrenci, kaliteli öğrenci, vasıflı öğretim üyesinden gelir. Eğer vasıflı öğretim üyesi yok da onun eseri bu ise olmaz. Benim Mehmedim, benim askerim, bu milletin evladı Afrin'e niye gidiyor? Bu ülkenin huzuru için, sınırlarımıza saldıranlara karşı gerekli dersi vermek için gidiyor. Bunu yapmak isteyenlere karşı eğer bu üniversitede kalkıp da bu tür bir adım atan, orada bir Leyle-i Regaib öncesinde lokum dağıtanlara kalkıp farklı bir şekilde davrananlara haddini bildirmek bu ülkede birinci derecede benim ve devletin görevidir. Bunu da yapacağız.

 

 

 

 

 

 

Takvim

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Saadet'te yeni başkan belli oldu!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık