Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel ENGELLİLERİN SORUNLARI

ENGELLİLERİN SORUNLARI

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde adliye binasına giden engelliler merdiven engeliyle karşılaşıyor

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
ENGELLİLERİN SORUNLARI
Kanal63.com

URFAHABERMERKEZİ - Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde adliye binasına giden engelliler merdiven engeliyle karşılaşıyor.
Adliye girişindeki merdivenlerden çıkamayan tekerlekli sandalyeli engelliler, adliye binasına 3-4 kişin yardımıyla giriş çıkış yapabiliyor. Bu durumdan oldukça rahatsız olduklarını söyleyen engelliler bir önce buna çare bulunmasını istediler. Merdiven engelinin sadece adliye binasında olmadığını, buna benzer birçok kurumda aynı sorunları yaşadıklarını söyleyen engelliler, yetkililerden yardım beklediklerini belirttiler. Engelli olan Eyyüp Karagöz, adliye binasının 2 katındaki nüfus işlemlerini yapmak
için adliye binasına gittiğini ancak merdiven engeline takıldığını belirterek, "Bu durum karşında zor anlar yaşıyoruz. Bu bizi ve ailemizi üzmektedir. Bizim haklarımıza sahip çıkılmasını istiyoruz" dedi.
Engelliler Derneği Başkanı Şehmuz Belca ise, "Devletimiz engeliler konusunda nekedar hassasiyet gösterdiğini biliyoruz. Fakat bazı Devlet kurumlarından engellilerin merdivenden çıkması için hiçbir yol yapılmamıştır. Bu bizi oldukça üzüyor ve en kısa zamanda bir çare bulunması istiyoruz" dedi.

Kanal63.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık