urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel Emekliye 2013'te 3 zam birden!

Emekliye 2013'te 3 zam birden!

Emekli aylıklarındaki farkları ortadan kaldıracak intibak zammının sonuna gelindiğini belirten uzmanlar, emeklileri sevindirecek haberler vermeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
Emekliye 2013'te 3 zam birden!

2000 yılından önce emekli olan 1.9 milyon SSK'lı ile 1 Mart-30 Mayıs 2002 tarihleri arasında emekli olan 12 bin Bağ- Kur'lu intibak zammı alacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) intibak düzenlemesi kapsamında, emeklilerin dosyalarında bulunan bilgileri bilgisayar ortamına aktararak güncelliyor. Tek tek hesaplama yapılıyor.

Çalışmalar, bu ay sonunda tamamlanacak. Böylece her emeklinin intibak zammı belli olacak. Zamlar emeklilerin maaşlarına Ocak 2013 tarihinden itibaren yansıtılacak.

EMEKLİYE 2013'TE ÜÇ ZAM BİRDEN GELİYOR!

İntibak ile maaşı artacak olan emekliler, yılbaşında ayrıca enflasyon farkı ile rutin zam da alacak...

Yılbaşında verilecek intibak artışına kilitlenen emekliler, enflasyon farkı ve alacakları maaş zammıyla çifte sevinç yaşayacak. İntibak zammı alacak olan yaklaşık 2 milyon emekli, 2013'ün Ocak ayında verilecek enflasyon farkı ile 2 kere zam almış olacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin dışında, memur emeklileri de toplu görüşmeden doğan 6 aylık yüzde 3 zamlarını alacak. Memur emeklilerine ayrıca enflasyon farkı da verilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık