Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Tekwando EKİNCİ MİLLİ SPORCUYA KUCAK AÇTI (VİDEO)

EKİNCİ MİLLİ SPORCUYA KUCAK AÇTI (VİDEO)

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bir mermer atölyesinde çalışan ve maddi imkânsızlıklara rağmen Wushu spor dalında Türkiye 1.si ve Avrupa 2.si olan Harun Koyuncu’ya sahip çıkarak, milli sporcuyu Eyyübiye Belediye Spor bünyesine aldı.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2015 Cuma 12:48
EKİNCİ MİLLİ SPORCUYA KUCAK AÇTI  (VİDEO)
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
EKİNCİ MİLLİ SPORCUYA KUCAK AÇTI  
MERMER ATÖLYESİNDEN EYYÜBİYE BELEDİYESPOR’A 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bir mermer atölyesinde çalışan ve maddi imkânsızlıklara rağmen Wushu spor dalında Türkiye 1.si ve Avrupa 2.si olan Harun Koyuncu’ya sahip çıkarak, milli sporcuyu Eyyübiye Belediye Spor bünyesine aldı. 


Daha önce Şanlıurfa’da bir mermer atölyesinde kalfa olarak çalışan ve çok zor şartlar altında katılmış olduğu müsabakalar sonucunda Wushu spor dalında Türkiye 1.si ve Avrupa  2.si olan 19 yaşındaki Harun Koyuncu, artık Eyyübiye Belediyespor bünyesinde çalışmalarına devam edecek. Zor şartlar altında Wushu sporunu yapan 19 yaşındaki genç sporcuya, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci el uzattı. 19 yaşındaki genç sporcu Harun Koyuncu ve antrenörü Özcan Güngör’ü,  daha güzel ve daha sağlıklı şartlar altında çalışmasına olanak sağlamak için Eyyübiye Belediye Spor bünyesine katan Başkan Ekinci, hem Eyyübiye’yi hem de Şanlıurfa’yı Türkiye’ye ve Dünya’ya tanıtmayı amaçlıyor.

“SALON SPORLARINI ÖNEMSİYORUZ”

Milli sporcu Harun Koyuncu’yu makamında kabul eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, salon sporlarına verdikleri öneme dikkat çekerek “Eyyübiye Belediye spor kuruldu ve bizler daha önce de ifade ettiğimiz gibi özellikle salon sporları konusunda çok ciddi faaliyetlerde bulunacağımızı belirtmiştik. Bunun da bir göstergesi olarak Türkiye Wushu (Judo) Şampiyonu, Avrupa ikincisi Harun kardeşimiz artık Eyyübiye Belediye spor adına yarışmalara katılacaktır. Burada da onun bu dereceye gelmesinde yoğun emekleri olan birçok tecrübesini aktaran bir nevi kendisine babalık yapan Özcan Göngür hocamıza da teşekkür ediyoruz. Umarım bundan sonra hem Şanlıurfa’mızın adını,  Eyyübiye’mizin  adını hem yurtiçinde hem de yurt dışında  iyi bir şekilde duyuracaktır.’’ Şeklinde konuştu.

“MADALYALARIMI BAŞKANIMIZ EKİNCİ İÇİN ALACAĞIM”

Türkiye Wushu (Judo) Şampiyonu Harun Koyuncu ise, ‘’Ben bu başarımın büyük bir kısmını Özcan hocamıza borçluyum. Bir nevi benim babam gibidir. Allah razı olsun.  Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci desteklerini eksik etmedi. Baya bir destek çıktı bizlere. Mermer Atölyesi’nden başka bir yere iş imkânı verdi. Antrenmanları aksatmayacak bir şekilde bende başkanımızın bu emeklerini boşa çıkarmayacağım.  İnşallah Dünya şampiyonu olarak döneceğim. Ve başkanımıza alacağım madalyayı hediye edeceğim.’’ Dedi.

“DESTEKLERİNDEN DOLAYI BAŞKANIMIZ EKİNCİ’YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Türkiye Wushu şampiyonu Harun Koyuncu’nun antrenörü Özcan Göngür’de, ‘’Şanlıurfa Büyükşehir olduktan sonra ilçe belediyeleri doğal olarak çoğaldı. Daha önce de böyle imkânlarımız ve olanaklarımız olmuyordu. Sağolsun başkanımız Mehmet Ekinci bizlere destek verdi. Bundan dolayı başkanımıza çok teşekkür ederiz. Bizlere vermiş oldukları desteklerini boşa çıkarmayacağız. ‘’ Dedi.

WUSHU NEDİR?

Wushu, Çin savunma sanatlarına verilen genel addır. Wushu kelime olarak, güç iş, zor teknik ve sanat anlamına gelir. Wushu sanatında saldırı ve savunmanın yanında akrobasi ve baleye benzer koreografi hareketler sergilenir. Bununla beden ve ruhun uyumu sağlanması amaçlanır. 1985'de Avrupa Wushu

Federasyonu kuruldu. 1988'de Uluslararası Wushu Federasyonu Pekin'de kurularak daha da genişledi. Bugün 83 ülkede federasyonu bulunmaktadır.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık