Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset Doğan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına Atandı

Doğan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına Atandı

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına atanması. Uğurhan Kuş'un yerine ise Şanlıurfa'nın yeni başsavcısı olarak Burdur Cumhuriyet Başsavcılığından Sadi Doğan atandı.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2017 Salı 11:04
Doğan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına Atandı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesince hazırlanan yaz kararnamesiyle 780 hakim ve savcının yeri değiştirildi. Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş’unda yeri değiştiHSK Birinci Daire Başkanlığından kararnameye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “2017 yılı yaz kararnamesine ilişkin çalışmalar, 03 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlandı.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına atanırken, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

SADİ DOĞAN KİMDİR?

1974 Mersin Gülnar doğumlu Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, 1997 Ankara Hukuk Fakültesi mezunu olup, 1998 yılında hakim savcı adaylığına başladı. 2001-2004 yıllarında Manavgat Cumhuriyet Savcısı olarak kura ataması yapıldıktan sonra 2004-2006 yıllarında Sivas Ulaş ilçesi Cumhuriyet Savcısı, 2006-2009 yıllarında Şanlıurfa Siverek Cumhuriyet Savcısı, 2009-2011 yıllarında da Konya Ereğli Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptı. 2011 yılında Elmalı Cumhuriyet Başsavcısı olarak ataması yapıldı. 2013 yılında Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, 09 Şubat

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

YSK'dan seçim için uyarı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık