Ana Sayfa Urfa Haberleri Dicle Elektrik’ten Şanlıurfa’ya 115 Milyonluk Yatırım

Dicle Elektrik’ten Şanlıurfa’ya 115 Milyonluk Yatırım

Müşterilerine sunduğu hizmet ve kalite standartlarını ara vermeden sürdüren Dicle Elektrik, 2017 yılında enerji altyapısını güçlendirmek için Şanlıurfa’ya 115 milyon liralık yatırım yaptı. Söz konusu yatırımlar ile şirket, buradaki müşterilerine daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi verecek.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2017 Cuma 11:30
Dicle Elektrik’ten Şanlıurfa’ya 115 Milyonluk Yatırım

Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesinde enerji tüketiminin en yüksek olduğu Şanlıurfa’da iletim hatlarını yeraltına alırken, aydınlatma, direklerin deplasesi, ek şebeke yapımı ve bakım onarım çalışmalarını ise aksaksız sürdürüyor. Dicle Elektrik Dağıtım Şanlıurfa İl Müdür Yardımcısı Murat Dursun ve Proje Tesis Müdürü Mehmet Kürüm, devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, son durum hakkında bilgi aldılar.

Enerji Bakanlığı ve EPDK mevzuatları çerçevesinde müşterilerine kesintisiz, kaliteli ve güvenli elektrik vermek için çalıştıklarına vurgu yapan Dursun, yapılan çalışmalar enerji kalitesini artırırken, şehri de daha modern bir çehreye kavuşturacağını söyledi.

Ciddi Yatırımlar Yapılıyor

Söz konusu yatırımlar ile il genelinde 75 kilometre yer altı hattı, 30 kilometre havai hat ve 50 km aydınlatma şebeke hattı tamamlandı.

Şanlıurfa’da 2017 yılında 115 milyon liralık yatırım yaptıklarını kaydeden İl Müdür Yardımcısı Murat Dursun, dağıtım tesislerinin şebeke kapasitesini yükseltme, şebekeleri iyileştirme ve yenileme ile dağıtım hatlarını yenileme çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Dursun, devam eden çalışmaları anlatırken, ’’ Dicle Elektrik Dağıtım olarak Şanlıurfa’da ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu yıl başladığımız merkez Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerindeki iletim hatlarının yeraltına alınması çalışmaları tamamlanmak üzere. Yıl içerisinde başlattığımız diğer çalışmalar ile birlikte Akçakale- Mardin çevre yolu bağlantısı ile Akabe -TOKİ çevre yolu orta refüj aydınlatma çalışmaları da yıl sonuna kadar bitirilecek.’’ dedi.

YORUMLAR
  • yorum2017-11-20 18:47:39Suruclu

    Sythcta tr 27 bolu trafodan kışın elekrtik göremiyoruz binalar yükseldi trafo yetersiz kalıyor

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Kazancı Bedih mezarı başında anıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık