Ana Sayfa Siyaset Devletin rengi de Eyyübiye Belediyesi'nin rengi oldu!

Devletin rengi de Eyyübiye Belediyesi'nin rengi oldu!

Eyyübiye Belediyesi'nin de kurumsal rengi olan turkuaz, 2013 yılında Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'ın döneminden bu yana giderek artan kullanımı ile devletin de rengi olmaya başladı.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 16:21
Devletin rengi de Eyyübiye Belediyesi'nin rengi oldu!

Devletin rengi turkuaz oluyor. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık protokol halıları, polis üniformaları, TBMM, TCDD, milli takım formaları derken, Eyyübiye Belediyesi'nin kurumsal rengi olan turkuaz, yıllar içerisinde devletin rengi oldu. 2013 yılında Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'ın döneminde görmeye başladığımız turkuaz rengi, gün be gün farklı alanlarda kullanılmaya başlandı.

Turkuaz rengi, Dolmabahçe Sarayı Saltanat Kapısında görev yapan polislerin saygı nöbetinde giydikleri üniformalarda, TBMM halılarında, başbakanlık başta olmak üzere birçok bakanlık ve kamu kurumundaki halılarda, TBMM resmi materyallerinde, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık protokol halıları ve tören polislerinin kıyafetlerinde, Cumhurbaşkanlığında nöbet tutan tören polisler ve atlı süvarilerin üniformalarında kullanılmaya başlandı.

 

 

 

 

 

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

HDP'nin Hilvan meclis üyesi adayları açıklandı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık