Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Hatim Seferberliği Başlattı

Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Hatim Seferberliği Başlattı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Van depreminde hayatını kaybeden vatandaşların her biri için hatim okuma seferberliği başlatıldı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Hatim Seferberliği Başlattı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Van depreminde hayatını kaybeden vatandaşların her biri için hatim okuma seferberliği başlatıldı. Merkez Hüseyin Polat Camii imamı Mahmut Aydın tarafından başlatılan hatim kampanyasında depremde hayatını kaybeden her vatandaş için bir hatim okunması hedefleniyor.

Okunan hatimlerin 270'i bulduğunu belirten İmam Mahmut Aydın, amacının hayatını kaybeden her vatandaş için bir hatim indirmek olduğunu belirtti. Bir kısmını kendisinin okuduğu ve çevresindeki insanlara dağıttığı hatimlerin yoğun bir ilgi gördüğünü belirten Aydın, hatim okumak isteyen vatandaşlardan da destek beklediğini söyledi.

Viranşehir Müftüsü Abdurrakip Arslan ise imam Mahmut Aydın'ın çalışmasının çok anlamlı olduğunu kaydetti. Arslan, gücü olan insanların maddi destek gönderdiklerini bunun yanında da hayatını kaybeden vatandaşlar için hatim okutulduğunu söyledi.

Kampanyaya destek veren Merkez Rahime Hatun Kız Kur'an Kursu öğrencileri ve öğretmenlerinin de çok sayıda hatim başladığı öğrenildi. haberler.com
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık