Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Cumhurbaşkanı Gül Şanlıurfa'ya Geliyor

Cumhurbaşkanı Gül Şanlıurfa'ya Geliyor

Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL 21 Ekim Cuma Günü bir takım incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya Geliyor

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:25
Cumhurbaşkanı Gül Şanlıurfa'ya Geliyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Güneydoğu'nun iki kenti ŞanlıUrfa ve Adıyaman, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ağırlamaya hazırlanıyor. Adıyaman'ın 26, ŞanlıUrfa'nın ise 10 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı tarafından birer gün arayla ziyaret edilecek olması, her iki kentte de heyecana yol açtı.

GAP'ın başkenti olarak adlandırılan ŞanlıUrfa ile Dünyanın 8'inci harikası kabul edilen Nemrut Dağı'nın bulunduğu Adıyaman, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından ziyaret edilecek olmanın heyecanını yaşıyor. Cumhurbaşkanı'nın ziyareti öncesi iki kentte de hummalı çalışmalar yürütülürken, güvenlik tedbirleri de en üst seviyeye çıkarıldı.

ŞANLIURFA'YI EN SON SEZER ZİYARET ETTİ

ŞanlıUrfa bugüne kadar 18 kez Cumhurbaşkanı ziyaretine ev sahipliği yaptı. Kente yapılan son ziyaret ise 7 Haziran 2001 yılında, GAP turuna çıkan dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından gerçekleştirildi. Eşi ile birlikte ŞanlıUrfa'ya gelen Sezer, kentin simgesi Balıklıgöl'ü ziyaret ettikten sonra Harran Üniversitesi'nde öğrencilere hitap etti. ŞanlUrfa, Sezer'in ardından 'Kitap Okuma Şenliği' kapsamında kente gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ü ağırladı.

GÜL, ÜNİVERSİTENİN YENİ DERS YILININ AÇILIŞINI YAPACAK

21 Ekim Cuma günü gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ŞanlıUrfa'nın tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret edecek. Valilik ziyaretinde kente ilişkin brifing alması planlanan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Harran Üniversitesi'nin akademik ders yılı açılışına katılacak ve öğrencilere ilk dersi verecek.

Gece kentte kalması halinde, onuruna sıra gecesi düzenlenmesi planlanan Cumhurbaşkanı'nın gelişi öncesi kentte güvenlik önlemleri artırıldı.

Adıyaman'DA BÜYÜK HEYECAN

Malatya'nın ilçesi iken 1 Aralık 1954 tarihinde il olan Adıyaman'ı 57 yıllık geçmişinde 2 kez Cumhurbaşkanları ziyaret etti. 1967 yılında Cevdet Sunay, 1985 yılında ise Kenan Evren'in ziyaret ettiği Adıyaman, 26 yıl sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ev sahipliği yapacak. 26 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı ağırlayacak olmanın heyecanını yaşayan Adıyaman'da, yoğun bir hazırlık yürütülüyor. 20 Ekim perşembe günü Adıyaman'a gelecek olan Cumhurbaşkanı Gül, Adıyaman Valiliği'ni ziyaret edecek ve Adıyaman Üniversitesi'nin yeni ders yılının açılışını yapacak. haberler.com

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık